Udane rozpoczęcie koszykarskich rozgrywek ligowych w kategorii młodziczek.

2013-10-14

W niedzielę 13 października 2013r - w meczu pierwszej kolejki rozgrywek żeńskich KOZ Kosz w klasie młodziczek - koszykarki MOSiR Bochnia w meczu wyjazdowym w Nowym Sączu pokonały zawodniczki miejscowego UKS „Żak” Nowy Sącz 63 : 35 (12:10, 13:2, 17:14, 21:9)

Mecz rozpoczął się od minimalnego prowadzenia „mosirek”, choć dziewczęta nie wykorzystywały dogodnych sytuacji pod koszem.

W drugiej kwarcie dziewczęta pokazały jednak to z czego słyną, twardą i nieustępliwą obronę czego efektem było wygranie drugiej kwarty 13-2.

W pozostałych kwartach, kiedy bochnianki wyregulowały celownik rzutowy, systematycznie powiększały swoją przewagę.

Dziewczęta przez całe spotkanie pokazały bardzo dobrą grę obroną – mówi trener Rafał Sroka - i to było kluczem do wygranej.

KOSZYK__WKA___R._SROKA_IMG_0211___Kopia

Punkty dla MOSiR Bochnia zdobyły: Rudnik 13, Rak 11, Poradowska 10, Mazur 8, Puławska 5, Dziadoń 6, Fortuna 4, Cebula 4, Buczek 2, Hudek 0, Blum 0, Świercz 0, Rojek 0.

Trener: Rafał Sroka

Drużyna MOSiR Bochnia w przyszłą sobotę uczestniczyć będzie w turnieju w Katowicach, a kolejny mecz w rozgrywkach ligowych odbędzie się 10 listopada o godz. 11.00 na sali sportowej SP4/II LO w Bochni, a gościć będziemy drużynę TS Wisła Kraków.

Już teraz zapraszamy na ten mecz.

Dyrekcja MOSiR Bochnia, zawodniczki i trenerzy serdecznie dziękują firmie „WiP” za ufundowanie strojów sportowych dla sekcji koszykówki.

Zachęcamy inne firmy do wspierania bocheńskiej żeńskiej sekcji koszykówki MOSiR Bochnia, obecnie prowadzimy 5 grup wiekowych: 2000, 2001, 2002, 2003 oraz 2004 – łącznie prawie 120 młodych koszykarek, a szkolenia prowadzimy w każdej bocheńskiej szkole podstawowej.