Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Udane zakończenie sezonu dla koszykarek MOSiR-u

2012-06-12
           W dniach 9 – 10 czerwca koszykarki MOSiR Bochnia rocznik 2000 i młodsze uczestniczyły w „ XXXIII Międzynarodowym Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt", organizowanym przez TS Wisła Kraków.

 

W turnieju brały udział cztery najmocniejsze zespoły z Małopolski, które na ostatnich finałach wojewódzkich zajęły pierwsze cztery lokaty oraz drużyna ZSK Poprad ze Słowacji.

 

W sobotę młode koszykarki z Bochni zmierzyły się z Basket Dąbrówką i UKS Żak Nowy Sącz, mecze przebiegały od początku do końca pod dyktando naszych dziewcząt. Wyniki końcowe: 56 – 10, 43 – 15. W następnym dniu pozostały do rozegrania mecze o najwyższe lokaty w turnieju. W meczu ze Słowaczkami dziewczyny wykazały się ogromnym poświęceniem w grze defensywnej. Przez cały mecz perfekcyjnie rozbijały ataki koszykarek z Popradu. Wynik końcowy 33 – 14.

 

Ostatni mecz w turnieju miał rozstrzygnąć, kto zdobędzie pierwsze miejsce oraz kto zakończy sezon 2011/2012 w lepszych humorach. Spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny województwa małopolskiego w kategorii U12: Wisła Kraków i MOSiR Bochnia.

 

Dziewczyny bardzo dobrze pamiętały pechową przegraną dwoma punktami w finale województwa minikoszykówki dziewcząt. Przystąpiły do spotkania z ogromną wiarą i determinacją, mając przeciw „sobie całą halę”. Nie ulękły się i wyrwały zwycięstwo gospodarzowi. – cieszy się trener bocheńskich koszykarek Rafał Sroka.

Wynik końcowy: 26 – 19

 

MOSiR Bochnia reprezentowały: Natalia Mazur, Gabriela Rak, Dominika Dziadoń, Dorota Świercz, Kinga Ochel, Julia Fortuna, Agnieszka Blum, Aleksandra Poradowska, Edyta Rudnik, Kamila Puławska, Aisza Buczek, Alicja Datoń, Julia Węglarz, Alicja Kępa, Weronika Mól.

 

TABELA KOŃCOWA:

I. MOSiR Bochnia
II. Wisła Kraków
III. UKS Żak Nowy Sącz
IV. ZSK Poprad
V. UKS Basket Dąbrówka

 

Dodatkowo Edyta Rudnik z naszego zespołu została wybrana do „Najlepszej Pierwszej Piątki Turnieju”.

 

Były to ostatnie spotkania naszej drużyny w sezonie 2011/2012, który był bardzo pracowity. Dziewczęta podczas całego sezonu rozegrały ponad 50 meczy różnego rodzaju, w tym trzy kilkudniowe turnieje ( na Węgrzech, Słowacji i w Łodzi). Brały udział w zawodach szkolnych, turniejach ogólnopolskich i lidze wojewódzkiej. - Teraz zaczynamy okres "roztrenowania", aby zawodniczki wraz z otwarciem sezonu 2012/2013 były pełne zapału do dalszej pracy - podkreśla R. Sroka. 
W wakacje od 13 sierpnia do końca tegoż miesiąca koszykarki MOSiR Bochnia będą uczestniczyć w obozie dochodzeniowym, w tym od 22 – 26 sierpnia jadą na turniej na Węgry. W połowie września udadzą się na duży, międzynarodowy turniej do Sosnowca. - Wszystkie zaplanowane obozy i wyjazdy będą miały za cel przygotowanie zawodniczek do ligi, która rusza w październiku - mówi trener -  Zapraszam wszystkie dziewczęta rocznik 2000 i 2001 , które by chciały dołączyć do naszej drużyny i bawić się koszykówką. -

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.