Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Uroczyste Zakończenie i Podsumowanie Sezonu Judo 2011/2012r.

2012-06-28
W Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku wczoraj (tj. 27.06.2012r) odbyło się Uroczyste Zakończenie i Podsumowanie Sezonu 2011/2012r. Impreza ta zgromadzi corocznie nie tylko samych zawodników sekcji judo, ale również towarzyszące im rodziny.

W 8 rundach tegorocznej Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci startowało 137 zawodników.

Dla naszych podopiecznych był to sezon ciężki ale bardzo owocny. Nasi wychowankowie brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd bardzo często wracali z medalami.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie sukcesy nie przychodzą same ale poprzedzone są ciężką, całoroczna pracą na treningach.

Doceniając sukcesy oraz wysiłek włożony w ich osiągnięcia aż 49 osób z początku klasyfikacji generalnej zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami oraz otrzymało upominki rzeczowe. Wszyscy zawodnicy startujący w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo otrzymali drobne upominki przygotowane specjalnie na tę okazję.


Podczas podsumowania całorocznej pracy sekcji judo nie można było zapomnieć o XV Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, który zakończył się dosłownie kilka dni temu. Mając go świeżo w pamięci dyr. MOSiR Sabina Bajda omawiając występ naszych zawodników nie mogła nie docenić pracy rodziców naszych podopiecznych, którzy z pełnym zaangażowaniem, często poświęcając na to własny urlop służyli pomocą w trakcie przygotowań jak również podczas trwania Turnieju.


Bardzo doceniamy zaangażowanie i chęć służenia pomocą mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda jest ona dla nas bezcenna. Cieszę się bardzo, że w tych trudnych czasach, gdzie każdy jest zabiegany, zapracowany, w czasach ciągłej pogoni za pieniądzem wciąż istnieją ludzie, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas aby słuzyć nam swoją pomóc. Ciesze się tym bardziej, że w sprawnym przebiegu całego tegorocznego turnieju pomagała nam naprawdę liczna grupa rodziców. Jestem im naprawdę za to bardzo wdzięczna.


Nie zapomniano również o zawodnikach reprezentujących nasz klub na turnieju w Kopalni Soli w Bochni, a którym nie udało się stanąć na podium, odebrali oni z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego pamiątkowe dyplomy.


Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek. Dodatkową atrakcją wieczoru był corocznie rozgrywany mecz piłki nożnej.

Starsi zawodnicy judo wsparci doświadczeniem swoich trenerów zmierzyli się na boisku z drużyną złożoną z rodziców naszych podopiecznych. Początek spotkania należał do rodziców, jednak stopniowo z upływem czasu szala zwycięstwa przechylała się na stronę młodszych uczestników tego pojedynku. Po bardzo zaciętym meczu, rozgrywanym w trudnych warunkach młodość wzięła górę nad doświadczeniem i drużyna zawodników i trenerów wygrała mecz 5 : 3.

Należy wspomnieć,że organizatorem Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci było Towarzystwo Sportowe MOSIR oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, a organizacja rozgrywek była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Bochnia. Warto też przy tej okazji podkreślić, że najmłodsze dzieci (w wieku 7-10 lat) bocheńskiej sekcji judo korzystają od 1 marca 2012r.  z zajęć na basenie w ramach  programu "Umiem Pływać, uprawiam judo - sport to coś dla mnie", płatnego ze środków funduszu zajęć sportowych dla uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program ten będzie prowadzony do 30 listopada.


Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.