Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Uroczyste Zakończenie i Podsumowanie Sezonu Judo 2012/2013r.

2013-07-02
W Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku w środę 26 czerwca 2013r. odbyło się Uroczyste Zakończenie i Podsumowanie Sezonu 2012/2013r. Impreza ta gromadzi corocznie nie tylko samych zawodników sekcji judo, ale również towarzyszące im rodziny.

W 9 rundach tegorocznej Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci startowało 116 zawodników.

Dla naszych podopiecznych był to sezon ciężki ale bardzo owocny. Nasi wychowankowie brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd bardzo często wracali z wieloma medalami.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie sukcesy nie przychodzą same ale poprzedzone są ciężką, całoroczna pracą na treningach.

Doceniając sukcesy oraz wysiłek włożony w ich osiągnięcia aż 46 osób z początku klasyfikacji generalnej zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami a 21 najlepszych zawodników otrzymało upominki rzeczowe. Wszyscy startujący w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo również otrzymali drobne upominki.


Podczas podsumowania całorocznej pracy sekcji judo nie można było zapomnieć o XVI Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, który zakończył się dosłownie kilka dni temu. Mając go świeżo w pamięci dyr. MOSiR Sabina Bajda omawiając występ naszych zawodników nie mogła nie docenić pracy rodziców naszych podopiecznych, którzy z pełnym zaangażowaniem, często poświęcając na to własny urlop służyli pomocą w trakcie samych przygotowań jak również podczas trwania Turnieju.


Bardzo doceniamy zaangażowanie i chęć służenia pomocą – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – jest ona dla nas bezcenna. Cieszę się bardzo, że w tych trudnych czasach, gdzie każdy jest zabiegany, zapracowany, w czasach ciągłej pogoni za pieniądzem wciąż istnieją ludzie, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas aby służyć nam swoją pomóc. Ciesze się tym bardziej, że w sprawnym przebiegu całego tegorocznego turnieju pomagała nam naprawdę liczna grupa rodziców. Jestem im naprawdę za to bardzo wdzięczna.

Nie mogę przy tej okazji nie pogratulować wszystkim naszym medalistom, których całoroczna ciężka praca zaowocowała licznymi medalami, a nadmienić należy, że było ich aż 16, w tym: 6 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że są to bardzo mocne zawody i zdobycie medalu na tego typu turnieju jest niemałym osiągnięciem.  Muszę również pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy w tegorocznym turnieju w klasyfikacji drużynowej wywalczyli złoty medal dla MOSiR-u Bochnia. Doceniam wasz trud i wysiłek, życząc wam dalszych sukcesów sportowych.

Nie zapomniano również o zawodnikach reprezentujących nasz klub na turnieju w Kopalni Soli w Bochni  którym nie udało się stanąć na podium, odebrali oni z rąk dyr. MOSiR Bochnia Sabiny Bajdy dyplomy oraz okolicznościowe pamiątkowe medale..


W tym miejscu muszę wspomnieć o naszych aktualnych Mistrzach Polski Młodzików w Judo: Dawidzie Zajączkowskim i Krzysztofie Kozaku – mówi dyr. MOSiR - jest mi ogromnie miło jeszcze raz złożyć na ich ręce serdeczne gratulacje i wyrazy mojego uznania, jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie osiągnęli tak duży sukces i jedyne co możemy im jeszcze życzyć to aby ich ciężka praca zawsze owocowała tak wspaniałymi wynikami.


W dowód uznania za swoje sukcesy obaj zawodnicy otrzymali torby sportowe.  Dyr. MOSiR odczytała i wręczyła obu zawodnikom Listy Gratulacyjne kierowane do nich od Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego.

 Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek. Dodatkową atrakcją wieczoru był corocznie rozgrywany mecz piłki nożnej.  Starsi zawodnicy judo wsparci doświadczeniem swoich trenerów zmierzyli się na boisku z drużyną złożoną z rodziców naszych podopiecznych. Po bardzo zaciętym meczu, rozgrywanym w trudnych warunkach (na boisku było sporo wody) drużyna zawodników i trenerów wygrała mecz 4 : 2. Nie był to wynik, który ucieszył rodziców ale rewanż już za rok.


Należy wspomnieć, że organizatorem Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci było Towarzystwo Sportowe MOSIR oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, a organizacja rozgrywek była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Bochnia.


Warto też przy tej okazji podkreślić, że najmłodsze dzieci bocheńskiej sekcji judo (w wieku 7-10 lat) korzystają od 1 marca 2013r.  z zajęć na basenie w ramach  programu "Umiem Pływać, uprawiam judo - sport to coś dla mnie", płatnego ze środków funduszu zajęć sportowych dla uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program ten będzie prowadzony do 30 listopada.

NA RELACJĘ ZDJĘCIOWĄ zapraszamy na FACEBOOK -a MOSiR Bochnia - KLIKNIJ TUTAJRozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.