Weekendowe zmagania bocheńskich judoków.

2014-06-12

W dniach 7 – 8 czerwca 2014r. 13-osobowa grupa bocheńskich judoków MOSiR Bochnia, pod opieką dyr. MOSiR Sabiny Bajda , brała udział w 20. Internationales Judoturnier 2014 in Strasswalchen w Austrii.

IMG_9973

W zawodach uczestniczyło ok 500 zawodników z 11 państw.

Pierwszego dnia turnieju (sobota 7 czerwca) odbywały się zawody indywidualne.

Bocheńscy zawodnicy zaprezentowali się w nich bardzo dobrze zdobywając 8 medali: 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Drugi dzień turnieju to zawody drużynowe.

Drużyna MOSiR Bochnia, w składzie której brakowało 2 zawodników (w dwóch wagach z powodu braku zawodników w tej kategorii wagowej), w I meczu zremisowała z późniejszym mistrzem. Po złym (dla MOSiR-u) dolosowaniu trzech kategorii wagowych , w „drugiej odsłonie” meczu bocheńscy judocy ulegli przeciwnikom przegrywając „to starcie”. Nadmienić jednak należy, że nasza drużyna przegrała tylko (lub niestety)jednym małym punktem. Ostatecznie drużyna MOSiR Bochnia zajęła V miejsce.

IMG_9867

Jednak to nie koniec zmagań podopiecznych MOSiR-u.

Dwóch bocheńskich zawodników: Mateusz Pławecki i Jakub Rynduch, zasiliło szeregi drużyny AZS Opole i wraz z nimi wywalczyli w Zawodach Drużynowych II miejsce .

• Oliwia Wątorek

Na miejscu V zakończyła zawody Maja Twardowska.

Na miejscu VII znaleźli się: Karol Kowalski i Mateusz Pławecki.

W zawodach brali również udział: Jakub Runduch, i Filipek Mikołaj.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Również dla juniorów młodszych był to pracowity weekend.

W sobotę 7 czerwca 2014r. startowali w Pucharze Polski Judo w Opolu.

Był to ostatni start przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży i nie było pełnego składu młodych judoków. Niemniej jednak nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre zawody i zdobyli medale.

Swoją kategorię wagową ( 60 kg ) wygrał Krzysztof Kozak, srebrny medal zdobyła w kategorii 52 kg Wiktoria Pers. Brązowe medale wywalczyli Marta krawczyk ( 52kg) oraz Dawid Zajączkowski ( 73 kg). Czwarte miejsce zdobyła Słowiak Ola a piąte Konrad Stanuszek.

Krzysiek Kozak i Wiktoria Pers będą nas reprezentować na OOM w Oleśnicy koło Wrocławia już w najbliższy weekend.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ z Turnieju z Austrii - FACEBOOK - (kliknij tutaj)