Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Wrocław zdobyty przez koszykarki MOSiR Bochnia.

2013-05-21
W dniach 18-19.05.2013r. koszykarki rocznik 2000 i młodsze uczestniczyły w Turnieju koszykarskim o „Puchar Prezydenta Miasta Wrocław” we Wrocławiu.

Oprócz naszej drużyny uczestniczyły w nim drużyny: INEA AZS Poznań, MKS MOS Jelenia Góra, gospodarz MOS Wrocław (który jest mistrzem Dolnego Śląska, a nieoficjalnie 3 drużyną w Polsce ponieważ w tej kategorii niema rozgrywek centralnych, można opierać się na wynikach z innych „towarzyskich” spotkań)


W pierwszym dniu nasze dziewczęta rozegrały dwa spotkania:


MOSiR Bochnia – INEA AZS Poznań 66 : 64


Trudy podróży (5 godz busem) dały o sobie znać, dziewczęta były ospałe i nie mogły skoncentrować się na zdobywaniu punktów nawet z pod samego kosza. Efekt to przegrana kwarta 12 punktami. Na szczęście z biegiem spotkania nasz gra systematycznie się polepszała, a na 4 sekundy do końca spotkania Ola Cebula zdobyła kosz na miarę remisu.

W dogrywce mecz prowadzony był „kosz za kosz” i ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do dziewczyn z Bochni.


Byliśmy lepszą drużyną, choć wynik po pierwszej kwarcie na to nie wskazywał, za to mieliśmy mnóstwo dogodnych okazji na zdobywanie punktów, dopiero jak dziewczęta wyregulowały celownik to gra układała się po naszej myśli. Bardzo cieszy mnie postawa młodszych dziewcząt czyli rocznika 2001, które łącznie zdobyły 10 punktów, to bardzo nam pomogło” – mówi trener Rafał Sroka


MOSiR Bochnia – MKS MOS Jelenia Góra 75 : 50


Choć mecz był rozgrywany tylko godzinę po meczu z Poznaniem to dziewczęta zdołały wykrzesać z siebie rezerwy energii aby pewnie wygrać spotkanie. Dużo okazji miały na grę dziewczęta młodsze, które na co dzień grają mniej ze starszymi koleżankami, ale za to nabierają nowych doświadczeń, które wykorzystują już w grze z rówieśniczkami.


Wieczorkiem w sobotę, po emocjach sportowych, dziewczęta spacerując po Wrocławiu podziwiały piękną starówkę Wrocławia oraz premierowy pokaz Fontanny Multimedialnej.


Niedzielę natomiast rozpoczęły od zwiedzania ZOO, gdzie odprężyły się i zrelaksowały przed czekającym ich meczem finałowym z drużyną MOS Wrocław.


MOSiR Bochnia – MOS Wrocław 52 : 48


1 kwarta: gra „kosz za kosz”. Drużyny badały swoje możliwości, skuteczniej w walce pod koszami rodziły sobie zawodniczki MOS –u, nasze dziewczęta przeprowadzały akcję zbyt wolno często nadziewając się na bloki zawodniczek, które miały po 188, 182, 180 centymetrów wzrostu.


2 kwarta: scenariusz ten sam, lecz tym razem MOSiR - ki zaczynały dyktować swoje tępo gry, przez to rozgrywające z Wrocławia nie mogły skutecznie ustalić zagrywek na „wysokie”.

Skutecznie kąsała rzutami z półdystansu Kamila Puławska rzucając 8 punktów ze skutecznością 4/4.

Kamila rzucała jak w transie, wszystko co wypadło z jej ręki zamieniało się w punkty, to jest niesamowite jakie potencjał rzutowy drzemie w tej dziewczynie” – mówi trener Rafał Sroka


3 kwarta: drużyna gospodarzy zaczynała mieć coraz więcej problemów z przedostaniem się pod nasz kosz, częste zmiany ultra szybkich MOSiR – ek spowodowały, że mecz przeszedł pod nasze dyktando.


4 kwarta: kilka rzutów na „siłę” w naszej drużynie, spowodowało że drużyna MOS wyszła na 6 punktowe prowadzenie, na 2 minuty przed końcem spotkania, i wtedy do akcji wkroczyła późniejsza MVP turnieju Edyta Rudnik rzucając celnie za 3 punkty, to dało koleżanką impuls do odważnych ataków, celne kosze Gabrysi Rak i Natalii Mazur dały nam czteropunktowe prowadzenie.


"To był ciężki weekend dla naszych dziewczyn, najpierw jazda busem (320km) o 13 w sobotę ciężki mecz z INEA Poznań, po godzinie kolejny mecz z Karkonoszami, a dziś mecz z gospodarzem i powrót o 21. Wielkie słowa uznania że dziewczęta dały rade i pokazały ogromne serce do gry, jesteśmy w okresie ciężkich przygotowań do czerwcowych turniejów, więc jest to trochę zaskoczenie że i tak kondycyjnie daliśmy rade, czekamy na wybuch form za kilka tygodni" mówi trener Rafał Sroka


Wyróżnienia indywidualne:


MVP turnieju: Edyta Rudnik

Wyróżniająca się zawodniczka zespołu: Aleksandra Cebula


Drużyna MOSiR Bochnia: Natalia Mazur, Edyta Rudnik, Gabriela Rak, Aleksandra Poradowska, Aleksandra Cebula, Aisza Buczek, Justyna Hudek, Alicja Datoń, Dorota Świercz, Julia Fortuna, Weronika Mól, Agnieszka Blum, Kamila Puławska, Dominika Dziadoń


Trener: Rafał Sroka


Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.