Wyrównana, ale przegrana walka z Energetykiem Joworzno

2013-10-28
  W sobotnim (23.10.2013)spotkaniu drugoligowych zespołów piłki siatkowej mężczyzn Contimax MOSiR Bochnia & MCKiS Energetyk Jaworzno, które odbyło się w hali widowiskowo-sportowej, nasi zawodnicy przegrali 3:1 (25:22, 24:26, 23:25, 25:27).

Początek spotkania zapowiadał się bardzo dobrze. W pierwszym secie bochnianie zwyciężyli 25:22. Niestety nie udało się tego powtórzyć w drugim, kiedy to nagle stracili cztery punkty pod rząd i ostatecznie przegrali 24:26. Trzeci set też należał do przyjezdnych i chociaż w czwartym istniała nadzieja na zwycięstwo (Jaworzno wygrało "na przewagi") to nasi siatkarze musieli zejść z własnego parkietu ze spuszczoną głową. Pocieszająca dla naszych zawodników może być opinia trenera drużyny przeciwnej, który na pomeczowej konferencji prasowej podkreślił, iż mieli przyjemność spotkać się z bardzo dobrze grającym zespołem - Cieszą nas trzy punkty na trudnym terenie, myślę że jeszcze niejeden zespół je tutaj straci - powiedział Jacek Sowa. Mecz, który miał bardzo emocjonujące końcówki setów i należał do jednych z bardziej wyrównanych mógł rzeczywiście podobać się kibicom. -W pierwszym secie z naszej strony była niepotrzebna nerwowość – prowadziliśmy 22:19 i nie zdobyliśmy od tego stanu żadnego punktu. W drugim secie natomiast to przeciwnik podał nam dłoń, podnieśliśmy się w końcówce – nie mieliśmy prawa wygrać, a wygraliśmy tę końcówkę - dodał trener Energetyka. Te same fragmenty gry oceniał szkoleniowiec bocheńskiego zespoły Robert BanaszakW drugim secie było dokładnie odwrotnie niż w pierwszym – mamy dwie piłki setowe i nie potrafimy ich skończyć. Zabrakło trochę zimnej krwi, cwaniactwa, zaszkodził nam też ogrom błędów własnych.  W drugim i trzecim secie przez własne błędy oddaliśmy przeciwnikowi 13 punktów, Jest to połowa punktów w secie. Tak grając niestety ciężko myśleć o zwycięstwie. Jaworzno miało więcej szczęścia, więcej doświadczenia i wywozi trzy punkty, my niestety zostajemy z niczym.

Była to trzecia w tym roku przegrana Contimax-u, po dwóch ostatnio wygranych meczach.

Tabela:
miejsce drużyna mecze punkty sety małe pkt.

Kolejne spotkania
Następny mecz Contimax MOSiR Bochnia rozegra na wyjeździe z MKS Wisłokiem Strzyżów. W Bochni nasi siatkarze grać będą w ramach VIII kolejki mecz z PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 9 listopada (sobota). Zapraszamy już dzisiaj do hali widowiskowo-sportowej na godz. 17.00.

Polecamy również relacje z meczu na bocheńskich portalach internetowych, m.in. Bochnianinie i sportomaksie (tam również obszerna relacja z konferencji prasowej).