Wysoka wygrana MOSiR Bochnia z Przeworskiem/II liga piłki ręcznej mężczyzn

2017-02-12
W minioną sobotę 11 lutego nasi drugoligowi szczypiorniści rozegrali wyjazdowe spotkanie z Przeworskiem, w którym wysoko pokonali gospodarzy.

SPR Orzeł Przeworsk & MOSiR Bochnia 21:31 (13:18)

W ostatnim wyjazdowym meczu trener bochnian Marcin Bożek borykał się z problemami kadrowymi. W tym dniu brakowało nam Mateusza Rogóża, który miał egzamin państwowy, Dawida Kokoszki - zajęcia uczelniane oraz Filipa Pacha - był gościem weselnym naszego golkipera Jarosława Guta, który w tym dniu zmieniał stan cywilny.

Mecz od samego początku nie był dobrym widowiskiem sportowym i obfitował w wiele fauli i nieczystych zagrań ze strony gospodarzy (Orzeł Przeworsk miał aż 16 minut kar, a MOSiR 4). Jak okazało się później absencja wyżej wymienionych pozwoliła w szerszym wymiarze czasowym wystąpić młodym zawodnikom MOSiR-u, a w szczególności Michałowi Dobrzańskiemu, który w swoim debiucie drugoligowym zdobył trzy bramki i zanotował dwa przechwyty piłki w obronie. Ponadto dobrze grali w tym dniu również Łukasz Urbanowicz (4 bramki) oraz Tomasz Orzechowski i Iwo Stopczyński (po 1 bramce). Do 16 minuty spotkania utrzymywała się nerwowość gry obu zespołów i wynik wynosił 10:10. Od tego momentu nasi szczypiorniści zwarli szyki obronne, tracąc tylko trzy bramki, a zdobywając 8. W drugiej odsłonie mecz przebiegał podobnie jak końcówka pierwszej połowy i bochnianie stracili tylko 8 bramek, a zdobyli 13, ustalając wynik 21:31. - Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo potwierdza on nasze duże zaangażowanie w każde spotkanie oraz doświadczenie połączone ze szczyptą młodości - mówi trener M. Bożek. - Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przez naszych wychowanków będzie owocowało w późniejszych latach grą na wyższym poziomie. -

Bramki zdobyli: Maciej Imiołek 8, Tomasz Orzechowski 1, Mateusz Zubik 3, Jakub Jewiarz 1, Hubert Pamuła 2, Mateusz Bujak 3, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 3, Łukasz Urbanowicz 4, Miłosz Gabiga 2, Iwo Stopczyński 1, Tymoteusz Dobrzański.
Należy również pochwalić bramkarzy, którzy w tym dniu dobrze grali, a byli to: Tomasz Węgrzyn i Krzysztof Serwatka.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Spotkanie sędziowali D. Masierk i J. Salus (Lublin), a delegatem był pan Stanisław Puszkarki (Zamość).

Wyniki pozostałych spotkań 17 kolejki w gr. IV:
SPR Wisła Sandomierz & MKS Padwa Zamość 21:23 (8:12)
MKKS Gloria Katowice & SPR Grunwald Ruda Śląska 34:37 (20:17)
KS Viret CMC Zawiercie & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 38:33 (19:17)
Azoty II Puławy & MUKS Siódemka Mysłowice 37:23 (17:7)