Złoto, 2 brązy i V miejsce na Olimpiadzie Młodzieży w Judo.

2016-05-19

Ogromny sukces bocheńskich zawodników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo w Elblągu (14-15.05.2016r).

13219750_946786705442060_1549351153_n

Wychowanek bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia Krzysztof Kozak, w kategorii 60 kg, wygrywając na Olimpiadzie kolejno 5 walk zdobył tytuł Mistrza Polski czym potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem w tej wadze w Polsce ( wygrał również dwa ostatnie puchary Polski).

13219896_1105526866208568_426818870_n

Dawid Zajączkowski drugi od prawej,  Konrad Stanuszek pierwszy od prawej

W wadze 81 kg startowało dwóch zawodników z MOSiR Bochnia i obaj stanęli ex aequo na trzecim miejscu:

- Dawid Zajączkowski

- Konrad Stanuszek

W Olimpiadzie startowały też 2 dziewczyny.

13254432_1136915396378611_3386722961850672042_n

Izabela Wszołek pierwsza od prawej

W wadze 44 kg Izabela Wszołek zajęła wysokie V miejsce - chociaż pozostał niedosyt po walce o medal. Był on absolutnie w zasięgu Izy.

W kategorii 57 kg startowała też Wiktoria Pers, która niestety miała mniej szczęścia i nie osiągnęła punktowanego miejsca.

Start w Olimpiadzie jest możliwy tylko dla zawodników, którzy po dwóch turach eliminacji zakwalifikują się do najlepszej 24 zawodników w Polsce. Przykładowo w tradycyjnych Puchach Polski w niektórych wagach startuje nawet 60 zawodników. Nasza strefa śląska jest bardzo mocna i dużym sukcesem jest zakwalifikowanie się już do turnieju finałowego.

Do startu w Olimpiadzie dostał się również Jakub Nosalski, kolejny nasz świetny zawodnik. Niestety z powodu kontuzji nie mógł wystartować, chociaż był faworytem w swojej kategorii 66 kg.

W punktacji medalowej wśród 25 klubów, które zdobyły medale, MOSiR Bochnia zajął II miejsce (po takiej potędze jak Czarni Bytom). W klasyfikacji punktowej na sklasyfikowane 43 klubów też zajęliśmy II miejsce za Czarnymi Bytom i przed UKS Judo Wolbrom.

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

.

OFICJALNE wyniki na stronie Polskiego Związku Judo - (kliknij tutaj)

.

W najbliższy weekend ci sami zawodnicy, którzy zdobyli punkty na Olimpiadzie Młodzieży wystartują w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku- Białej:

• Krzysztof Kozak

• Dawid Zajączkowski

• Konrad Stanuszek

• Izabela Wszołek

Do startu zostali powołani przez Polski Związek Judo.

Trenerem naszych zawodników jest Waldemar Kowalski.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych w zbliżającym się Pucharze Europy.