Złoto i brąz w Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie.

2014-03-24

W dniach 22-23 marca zawodnicy bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego oraz kilku rodziców, brali udział w XI Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie.

Turniej ten był podzielony na dwa dni zmagań, przy czym w sobotę 22 marca 2014r. odbywał się Otwarty Puchar Dzieci oraz Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików w Judo a drugiego dnia (23.03.2014- niedziela) Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo.

BBF_4346

W w/w zawodach wzięło udział 550 zawodników z 103 klubów min. z Polski, Niemiec, Rosji. Zawody te należą do jednych z mocniej obstawionych turniejów w Polsce, gdzie swoich najlepszych zawodników wystawiają kluby z całej Polski.

BBF_4385

Norbert Gondek - III miejsce - pierwszy od prawej

Pierwszego dnia zawodów w Otwartym Pucharze Dzieci wychowanek MOSiR-u Bochnia Gondek Norbert uplasował się na III miejscu a jego klubowym kolegom i koleżankom udało się wywalczyć pięć V miejsc oraz jedno VII.

W Otwartym Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików, po zaciętej walce, I miejsce zdobył Jakub Nosalski, który w drodze na podium pokonał kolejno: Paziewskiego Mikołaja- TKS Judo Toruń, Krześ Filipa - UKS Judo 48 Częstochowa, Boogaard van den Peter z Netharlands a w walce finałowej zwyciężył z Piotrowskim Konradem z UKS AON Warszawa.

IMG_6205

Jakub Nosalski - zdobywca I miejsca

W kolejnym dniu zmagań podczas Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo bocheńskim judokom udało się wywalczyć tylko jedno V miejsce a dokonała tego Słowiak Aleksandra.

Nie mogę powiedzieć – mówi trener Waldemar Kowalski – że jestem bardzo zadowolony z wyników naszych zawodników, ale i nie mogę powiedzieć , że te zawody zaliczam do nieudanych. Turniej ten należy do bardzo ciężkich i mocno obstawionych, zjeżdżają na niego najlepsi zawodnicy z całego kraju dlatego aby tam wygrać trzeba naprawdę dużo potrafić ale i mieć odrobinę szczęścia. Kilku naszym zawodnikom udało się zdobyć punktowane miejsca i to mnie cieszy, mamy też I i III miejsce a to już świadczy o tym, że nasi wychowankowie mają potencjał, aspiracje, chęci i umiejętności.

Nadmienić należy, że punkty zdobyte w Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie zaliczane są do Rankingu Polskiego Związku Judo