Złoto, srebro i piąte miejsce bocheńskich judoków na WARSAW JUDO OPEN.

2012-10-05
W dniach 29-30.09.2012 w Warszawie odbył się WARSAW JUDO OPEN - Międzynarodowy Puchar Polski kobiet i mężczyzn w kategoriach U14, U16 i U19. W turnieju tym startowało około 1100 zawodników z ponad 190 klubów z 24 krajów Europy. Turniej ten uznawany jest za jeden z najsilniejszych i porównywany z Mistrzostwami Europy w tych grupach wiekowych.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia. W U14 swoją kategorię wagową (60kg) wygrał Dawid Zajączkowski nie dając szans w żadnej walce swoim przeciwnikom. Na drugim miejscu w kategorii 55 kg uplasował się Krzysztof Kozak. Miejsce piąte wywalczył Konrad Stanuszek w wadze 50 kg.

Jest to ogromny sukces tych zawodników i trenerów, dobry prognostyk na przyszłość tym bardziej, że decyzją władz Polskiego Związku Judo Mistrzostwa Polski Młodzików w 2013r. odbędą się w Bochni w dniach 20-21 kwietnia.