Zwycięstwo CONTIMAX MOSiR Bochnia nad Andrychowem

2013-10-17
                  Contimax MOSiR Bochnia pokonał wczoraj u siebie MKS Andrychów. Bochnianie zwyciężyli po pięciosetowym pojedynku 3:2 (23:25, 25:22, 17:25, 25:16, 15:12).

To pierwsza wygrana bocheńskiego zespołu w tym sezonie. W poprzednich dwóch meczach (z Błękitnymi Ropczyce i Hutnikiem Dobry Wynik Kraków) MOSiR nie zdobył nawet seta. Tym razem ambicja oraz walka do końca pozwoliły młodym zawodnikom wreszcie cieszyć się ze zwycięstwa.

A można było mieć sporo wątpliwości, czy wszystko zakończy się dobrze. W pierwszym secie bochnianie prowadzili w końcówce 23:21, by ostatecznie przegrać 23:25. Choć na szczęście w następnym secie doprowadzili do remisu wygrywając go do 22, to za chwilę, w trzecim, gładko przegrali do 17. Na dodatek ich gra nie napawała optymizmem...

Wydawało się, że goście przełamali rywali i w czwartym secie już tylko dokończą dzieła. Być może nawet sami w to uwierzyli, bo do gry wyszli jakby słabiej skoncentrowani. To się zemściło - przegrali tę partię do 16.

W tie-breaku Andrychów zaczął mocno od prowadzenia 4:1, ale potem gospodarze odzyskali wigor, doprowadzili do remisu 7:7 i wyszli na prowadzenie, by ostatecznie cieszyć się zwycięstwem 15:12.

Tabela:
miejsce drużyna mecze punkty sety małe pkt.

Kolejne spotkania
W najbliższą sobotę 19 października Contimax MOSiR Bochnia rozegra wyjazdowe spotkanie z TSV Mansard Sanok.
Na mecz w Bochni Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 26 października do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poniatowskiego 32 . Naszymi gośćmi będzie zespół MCKiS Energetyk Jaworzno. Początek spotkania o godz. 17.00.