Aktualności

Bocheńscy judocy brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo 2010 !2010-11-09

Zespół MOSiR Bochnia zdobył brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się dzisiaj na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

-To ogromny sukces bocheńskich judoków, którzy po raz pierwszy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski i od razu zdobyli pozycję medalową - cieszy się dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda

Do Bochni zjechało w niedzielę 11 najmocniejszych w kraju drużyn juniorek i juniorów młodszych, w tym ubiegłoroczny Mistrz Polski MKS Juvenia Wrocław.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski dokonał burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz, który objął honorowy patronat nad tymi zawodami. Podczas przemówienia podkreślił rangę mistrzostw, które po raz pierwszy odbyły się w naszym mieście i wyraził nadzieję na zorganizowanie podobnych, ale już o charakterze międzynarodowym. Na uroczystości obecny  był zastępca burmistrza Miasta Bochnia Bogdan Szumański oraz prezes Stalprodukt Serwis Sp. z o.o. Jerzy Herdan. Podczas otwarcia Mistrzostw członek zarządu Polskiego Związku Judo Jarosław Mroczko wręczył Sabinie Bajdzie (6-krotnej medalistce Mistrzostw Polski Seniorek w Judo, brązowej medalistce Akademickich Mistrzostw Świata, wielokrotnej medalistce Jordana Kraków i AZS Opole)  medal za zasługi na rzecz Polskiego Judo. Honorową odznakę Polskiego Związku judo w stopniu złotym otrzymał trener Waldemar Kowalski, pochodzący z Wisły Kraków, a obecnie trenujący bocheńskich judoków. To jego podopieczni wzięli udział w opisywanych mistrzostwach.

Barwy MOSiR Bochnia godnie reprezentowali zawodnicy: Damian Bartyzel, Dominik Żelichowski, Przemysław Kowalski, Jakub Wolnik, Filip Żelichowski, Bartosz Dobranowski, Kacper Martuś, Jakub Florek, Michał Leśniak, Kamil Matuła, Patryk Mazur.

Klub Juvenii Wrocław wystawił aż trzy zespoły (dwa w kategorii juniorów oraz jeden zespół dziewcząt) i obronił tytuł Mistrza Polski Juniorów (z 2009 i 2008r.). W kategorii chłopców drugi zespół Juvenii zdobył tytuł wicemistrza, a trzecie miejsce na podium zajęły drużyny MOSiR Bochnia i Czarnych Bytom. Oprócz wymienionych klubów wśród zespołów juniorów walczyli: Grot Kraków, Gwardia Łódź i Czechowice Dziedzice. W opinii obserwujących zawody trenerów, Bochnia miała szansę na tytuł wicemistrza. - Jako jedyni stanęliśmy do walki z Juvenią - mówi dyr. S. Bajda - i otarliśmy się o finał.- Dla porównania warto przytoczyć wyniki. W starciu Czarnych Bytom z wrocławską drużyną, pierwsi z wymienionych przegrali 0:9, natomiast judocy MOSiR Bochnia zakończyli starcia z dwoma zespołami Juvenii wynikiem 3:6. Publiczność, która przybyła na zawody, by wspierać naszą drużynę,  była pod dużym wrażeniem poziomu walk. W tych zawodach widać było kilkunastoletnią, ciężką pracę zarówno zawodników, jak i trenerów. Walki Bochni i Wrocławia stały na naprawdę mistrzowskim poziomie. -Zawsze mogło być lepiej, ale jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, a przede wszystkim ze wspaniałej postawy na macie i woli walki wychowanków naszej sekcji - mówi trener Waldemar Kowalski.- Warto podkreślić, że jesteśmy najmniejszym klubem wśród występujących, a zajmujemy trzecią pozycje w kraju! - cieszą się bocheńscy trenerzy Sebastian Serwiński i Grzegorz Maj, którzy przez cały czas zawodów kibicowali i wspierali drużynę kolegi.

Oto medalowe pozycje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych; Bochnia 2010r.:
I miejsce MKS Juvenia Wrocław I
II miejsce MKS Juvenia Wrocław II
III miejsce MOSiR Bochnia  i Czarni Bytom ex aequo

Wśród juniorek młodszych medalowe pozycje zdobyły:
I miejsce AZS Gliwice
II miejsce Czarni Bytom
III miejsce Gwardia Bielsko-Biała

Na czwartej pozycji znalazły się zawodniczki MKS Juvenii Wrocław.

Zawody oceniało 13 sędziów, którym przewodniczył Zbigniew Motrycz. Kierownikiem zawodów był Jacek Limanówka.

- Organizacja Drużynowych Mistrzostw Polski było ogromnym wyzwaniem, ale i uznaniem dla naszego Ośrodka. Wybór Bochni przez Polski Związek Judo na miejsce przeprowadzenia imprezy sportowej o takim prestiżu to prawdziwe wyróżnienie - mówi dyrektor MOSiR Bochnia  S. Bajda - Pragnę podziękować wszystkim, którzy sprawili, iż organizacja tego typu przedsięwzięcia okazała się możliwa: urzędom, organizacjom i sponsorom, udzielających nam wsparcia: Polskiemu Związkowi Judo, Województwu Małopolskiemu, Starostwu Powiatowemu w Bochni, Urzędowi Miasta Bochnia, Towarzystwu Sportowemu MOSIR oraz Karpackiej Spółce Gazowniczej z siedzibą w Tarnowie,  firmom Pharma CF z siedzibą w Niepołomicach, Foba Formtech z Drwini oraz bocheńskiemu Stalproduktowi Serwis. Podziękowania należą się również rodzicom bocheńskich judoków, zawsze służących nam pomocą w sprawnym przeprowadzeniu tak dużych imprez. Nie zapominamy o dziennikarzach, którzy relacjonowali mistrzostwa. Wszystkim serdecznie dziękujemy.- Ogromne uznanie, co podkreślają organizatorzy, należą się również publiczności, ktora gorąco dopingowała szczególnie bocheńskich zawodnikow.

Mistrzostwa Polski już za nami, ale już za kilka miesięcy MOSiR Bochnia zaprasza na kolejną prestiżowa imprezę sportową - Przygotowujemy sie do Pucharu Polski Juniorów w Judo, które odbędą się w marcu 2011r. - mówi dyrektor S. Bajda - już teraz serdecznie zapraszamy.

Zobacz relację filmową w Kronice sportowej TVP Kraków (kliknij tutaj).
Posłuchaj wypowiedzi naszych zawodników - wywiadu udzielono m.in. portalowi bochnianin.pl   (kliknij tutaj). 
Zobacz naszą galerię zdjęć z opisywanych mistrzostw (kliknij tutaj).

Ocena opisywanych zawodów przez Polski Związek Judo  (kliknij tutaj).

LISTA WALK JUNIOREK

LISTA WALK JUNIORÓW

 

SPONSORZY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW MŁODSZYCH , BOCHNIA 2010:

Rysunek1.jpg

8.jpg

FoBa.jpg

Formtech Sp. z o.o.
Drwinia 207, 32-708 Dziewin

 

Logo_Stalprodukt_serwis.jpg

logo_cal_www.jpg

Bochnia, ul. Karosek 25

PATRONAT MEDIALNY:

ESKA_106.JPG

ORGANIZATORZY:

logo_1_.gif

malopolska.jpg

herb_powiatu_bochenskiego.jpg

BochniaCOA.jpg

logo_TS_MOSiR.jpg

llogo_MOSiR.jpg