Aktualności

Dariusz Marszałek szczęśliwym zdobywcą roweru.2010-09-27

 

W sobotni poranek (25 września 2010r.), tuż po godzinie 9.00, na starcie przy budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zameldowali się pierwsi uczestnicy IX Małopolskiego Gwiaździstego Rodzinnego Zlotu Rowerowego. Poranek przywitał ich piękną, słoneczną pogodą, wręcz idealną na przejażdżkę rowerową. Na starcie wstawiły się reprezentacje wszystkich bocheńskich szkół podstawowych oraz Gimnazjum Nr1 w Bochni, jak również uczestnicy indywidualni. Meta rajdu została wyznaczona na boisku sportowym w Chodenicach, dlatego trasa, zwłaszcza dla ekipy bocheńskiej, była dość łatwa i przyjemna. Na mecie tegorocznego zlotu wstawiły się ekipy: Gminy Kłaj, Gminy Dobczyce, Gminy Szczurowa, Miasta Kraków, TKKF „Sokół” Brzesko, Niepołomic oraz Miasta Bochnia.

Jak co roku organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, min. pokaz judo, pokaz Tańca Brzucha oraz blok konkurencji sportowo – rekreacyjnych. Dodatkową atrakcją był trójbój VIP-ów, podczas którego można było zobaczyć i ocenić sprawność głównych przedstawicieli poszczególnych ekip. Bochnię reprezentowali: Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz oraz z-ca Burmistrza Miasta Bochnia Bogdan Szumański. W konkurencji „wbijanie gwoździa” najlepszy okazał się z-ca Burmistrza Miasta Bochnia Bogdan Szumański, który wbił gwóźdź tylko trzema uderzeniami, przy czym należy zaznaczyć, że najgorszy wynik to 13 uderzeń. Po trzech konkurencjach (wbijanie gwoździa, łowienie ryb oraz rzut rzutkami do tarczy) nasi włodarze uplasowali się: Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz na miejscu IV , a jego zastępca Bogdan Szumański na miejscu III.

Po popisach VIP-ów przyszedł czas na konkurencje indywidualne, w których bocheńscy uczestnicy również pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając kilka z nich.

Rzut piłeczka do celu:

w kategorii dziewcząt

I miejsce - Izabela Wszołek


Serso:

w kategorii dziewcząt

I miejsce - Magda Pudełek

IV miejsce – Karolina Kuchnik

w kategorii chłopców

I miejsce - Krystian Wójcik

III miejsce – Dawid Kokoszka


Zbieranie piłeczek na czas:

w kategorii dziewcząt

III miejsce - Natalia Ochel

w kategorii chłopców

IV miejsce - Łukasz Paprota


Rzut ringo na szachownicę:

w kategorii dziewcząt

I miejsce - Izabela Wszołek

w kategorii chłopców

I miejsce - Filip Bednarek

III miejsce – Karol Kowalski


Unihock:

w kategorii chłopców

III miejsce - Krystian Soroczko

 

Strzał z bicza:

I miejsce - Piotr Bednarek


Rzutki mężczyzn:

II miejsce -Piotr Bednarek


Dzięki wysiłkom w konkurencjach indywidualnych ekipa bocheńska w kategorii drużynowej zajęła I miejsce, wyprzedzając Dobczyce oraz Kłaj.

Również pod względem liczby uczestników Miasto Bochnia zajęło I miejsce , za co należą się podziękowania wszystkim tym, którzy zechcieli wybrać się z nami na tą sympatyczna przejażdżkę rowerową i spędzić aktywnie ten piękny, słoneczny dzień.

Na zakończenie zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowo- rekreacyjnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale , które wręczali: Prezes TKKF Kraków, Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz oraz zastępca Burmistrza Miasta Bochnia Bogdan Szumański.

Kulminacyjnym punktem zlotu rowerowego było losowanie rowerów. W ekipie bocheńskiej szczęście uśmiechnęło się do Dariusza Marszałka, który opuścił imprezę (nie kryjąc swej radości) z nowiutkim rowerem. Serdecznie gratulujemy.


Organizatorami rajdu byli:
Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Zarząd Wojewódzki w Krakowie
Miasto Bochnia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni 
Ognisko: TKKF „Raba” w Bochni
MDK w Bochni 

Polska Gazeta Krakowska
Dziennik Polski
Czas Bocheński
Kronika Bocheńska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą, sympatyczną atmosferę, dobra zabawę i już teraz zapraszamy za rok.

  Zobacz więcej zdjęć z opisywanego zlotu - kliknij tutaj.

Relacja filmowa ze zlotu na portalu mojabochnia - kliknij tutaj.