Aktualności

Dobranowski przed Mistrzostwami Europy Juniorów Młodszych - sukcesy bochnian na Pucharze Polski2010-06-07

Dwa dni zmagań na Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Juniorów okazał się dla bocheńskich zawodników rekordowym jeśli chodzi o ilość medali oraz wygranych walk z zawodnikami czołówki Polski.

Bartek Dobranowski, który w tej chwili przygotowuje się do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, w sobotę zwyciężył w tej kategorii w wadze 55 kg, zdobywając złoty medal (zdj. poniżej). W niedzielę startował też w Pucharze Juniorów i wywalczył tam srebrny medal, przegrywając walkę finałową z Łukaszem Ziembikiewiczem z Warszawy, po mocnej walce na yuko (5  pkt.) Został w Opolu z Kadrą Polski na współnych walkach z najmocniejszymi zawodnikami z kraju i zagranicy.

P1070091.JPGZłoty medal w kategorii 73 kg zdobył Michal Leśniak, wygrywając pięć walk przed czasem w bardzo dobrym stylu. W drugim dniu zawodów startował też w juniorach i tam zwyciężył dwie walki z bardzo mocnymi zawodnikami (reprezentantem Polski w Mistrzostwach Europy oraz z Białorusinem). Ostatecznie wśród 39 juniorów zajął dziewiąte miejsce. Na równoległym dziewiątym  miejscu w tej samej kategorii uplasował się Kamil Baran, wygrywając dwie walki, dwie przegrywając.

Brązowe medale wywalczyli:
- Kacper Martuś (na zdj. poniżej) w juniorach młodszych w kategorii 60 kg. W drodze do medalu pokonał czterech zawodników, przegrywając tylko jedną walkę z Tomaszem Domańskim z Klubu "Ryś" Warszawa.

P1070086_1.JPG


- Maciej Tworzydło w wadze 90 kg zdobył trzecie miejsce, przegrywając na punkty jedną walkę z mistrzem tej kategorii

Punktowane siódme miejsca zdobyli: Jakub Wolnik w kategorii 55 kg oraz Paulina Bartyzel 57 kg, a na piatym miejscu w wadze 70 kg uplasowała się Dominika Datoń.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie, rekordowe pod względem ilości starujących zawodników oraz zdobytych medali sekcji judo bocheńskiego MOSiR-u. Na opisywanych mistrzostwach naszymi zawodnikami opiekowała się dyrektot MOSiR Sabina Bajda - Bocheńscy judocy pokazali  na koniec, że kolejny rok pracy nie poszedł na marne - mówi  dyrektor - Przed nami organizacja XIII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni (19-20 czerwca 2010r.), a potem ciężka praca w wakacje, aby przygotować się do kolejnego sezonu. Gratuluję zawodnikom i dziękuję za ich trud i zaangażowanie.-

Oficjalne wyniki i listy walk można śledzić na stronie  www.pzjudo.pl :
- wyniki z pierwszego dnia zawodów 5 czerwca 2010r.  (kliknij tutaj)
- wyniki z drugiego dnia mistrzostw 6 czerwca 2010r. (kliknij tutaj)