Aktualności

II miejsce MOSiR Bochnia w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej TuS Holle – Grassdorf e.V w Niemczech!2014-07-14

Kilka ostatnich dni czerwca (25-30 czerwca 2014r.) piłkarze nożni MOSiR-u Bochnia pod opieką trenera Janusza Piątka spędzili w Niemczech, gdzie brali udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej, na który zostali zaproszeni przez klub TuS Holle – Grassdorf  e.V w Dolnej Saksonii. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

_logo_pnwm_dopisek_pion_cmyk

IMG_1396


W zawodach brały udział zespoły: TuS Holle – Grassdorf - Niemcy, SV Bockenem 2007 – Niemcy, SMS Kraków – Polska oraz MOSiR Bochnia – Polska. Niestety klub SC Union Salzgitter z Niemiec, który miał uczestniczyć w zawodach w ostatniej chwili wycofał swój udział.

Nasi młodzi sportowcy, pomimo zakończenia sezonu i zmęczenia po całorocznych występach na murawie spisali się na medal. Co prawda tym razem nie udało im się wywalczyć miejsca pierwszego, ale zajęli miejsce II, ustępując pola klubowi SMS Kraków.

IMG_1260IMG_1238


W meczach turniejowych strzelcami byli:

W ostatnim meczu drużyna MOSiR-u pokazała charakter i zrewanżowała się gospodarzom wygrywając 5:0, co dało jej ostatecznie II- MIEJSCE!

IMG_1459

Najlepszym bramkarzem został Seweryn Marcin – MOSiR Bochnia.

Turniej piłki nożnej nie był jedyną atrakcją tego wyjazdu. Podopieczni MOSiR-u wspólnie ze swoimi nowymi kolegami z Niemiec jeszcze przed rozpoczęciem swoich rozgrywek oglądali mecz Niemcy – USA, co miało ich wprowadzić w sportowy nastrój i pobudzić wolę walki.

IMG_1117

Dużą "niesportową" atrakcją, zwłaszcza dla chłopców, którzy żywo interesują się motoryzacją, było zwiedzanie muzeum Volkswagena, gdzie nasi sportowcy spędzili kilka godzin, podziwiając modele samochodów oraz słuchając historii powstania każdego z nich. Organizatorzy turnieju zadbali bowiem o polskojęzycznego tłumacza, aby chłopcy wynieśli z muzeum coś więcej niż tylko doznania wizualne.

IMG_1155

Jednak to nie ostatnia atrakcja tego wyjazdu – dużym przeżyciem dla sportowców była możliwość zwiedzenia Stadionu Piłkarskiego „Volkswagen Arena” w Wolfsburgu, gdzie nasi młodzi zawodnicy przez moment mogli poczuć się jak gwiazdy sportu. Mieli bowiem okazję usiąść na ławce rezerwowych, w szatni gości i w loży dla vip-ów. Mogli również spojrzeć na stadion z miejsca dla komentatorów sportowych i spróbować swoich sił przed mikrofonem.

IMG_1170 IMG_1177

Już po zakończeniu rozgrywek turniejowych nasi młodzi sportowcy udali się na zwiedzanie miasta Hildesheim, a w drodze powrotnej do Polski zwiedzili Berlin, wywożąc z Niemiec wiele miłych wspomnień.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki spotkań:

28 czerwca – pierwszy dzień rozgrywek

KLUB

WYNIK

TuS Holle-Grasdorf - MOSiR Bochnia

6 : 2

MOSiR Bochnia - SV Bockenem 2007

5 : 2

SV Bockenem 2007 - SMS Kraków

1 : 5


29 czerwca – drugi dzień turnieju

KLUB

WYNIK

SMS Kraków - MOSiR Bochnia

6 : 1

SV Bockenem 2007 - TuS Holle-Grasdorf

2 : 5

SMS Kraków - TuS Holle-Grasdorf

3 : 0


W meczach rewanżowych: