Aktualności

IX Bieg Papieski za nami!2016-10-18

Po raz dziewiąty z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski. Zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna  i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego.

626_Bieg_Papieski_003

Co roku starano się przeprowadzić bieg dokładnie w rocznicę wyboru, a więc 16 października. Tym razem ze względu na to, iż biorą w nich udział reprezentacje szkolne termin ten z niedzieli przeniesiono na wtorek 18 października. Zmiany dotyczyły nie tylko czasu ale i trasy, która ze względu na wzmożone roboty drogowe w mieście została skrócona. Start nie odbył się więc jak zwykle spod  kościoła św. Pawła Apostoła lecz z Placu Sanktuaryjnego przy Bazylice św. Mikołaja, gdzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II przedstawiciele miasta  i powiatu złożyli kwiaty.

626_Bieg_Papieski_006
Na zdj. (od lewej) Ireneusz Sobas zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni  oraz Tomasz Ryncarz Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia.

W biegu uczestniczyli  przedstawiciele szkół z terenu Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego.
Nad stroną organizacyjną  biegu czuwała osobiście Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Uczestnikom tej imprezy  przed startem rozdano pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni i Gminę Miasta Bochnia.  Bezpieczeństwo jak co roku zapewniała Komenda Powiatowa Policji w Bochni i Straż Miejska.

626_Bieg_Papieski_015
Na zdj. Sabina Bajda dyr MOSiR Bochnia odlicza do startu.


Bieg o charakterze symbolicznym,  w którym nie liczyło się zwycięstwo a sam fakt udziału, zakończył się pod kościołem św. Jana Nepomucena. Uczestników na mecie powitała dyrekcja PSP nr 4 Barbara Krakowska i Maria Gałczyńska oraz proboszcz parafii  ks. Kazimierza Kapcia.

626_Bieg_Papieski_022 626_Bieg_Papieski_031

Na zakończenie biegu uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

626_Bieg_Papieski_036

Więcej zdjęć na stronie facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).


ZAPRASZAMY ZA ROK!