Aktualności

Jakub Nosalski Mistrzem Polski Młodzików w Judo2014-04-02

Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo, które w ten weekend (tj. 29.03.- 30.03.2014r) odbyły się w Poznaniu sekcja judo MOSiR-u Bochna może zaliczyć do bardzo udanych.

W kategorii 66 kg Kuba Nosalski nie dał szans przeciwnikom. Z ogromną przewagą wygrał wszystkie swoje 5 walk- nie będąc zagrożonym ani przez chwilę. Był on faworytem tych zawodów, tym bardziej, że tydzień wcześniej wygrał Otwarty Puchar Polski – zwyciężając wszystkie walki przed czasem.

Jednak Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami i nie zawsze faworyci radzą sobie z presją. Kuba był jednak bardzo zdeterminowany, żeby kontynuować dobre tradycje bocheńskich judoków ( w zeszłym roku Krzysiek Kozak i Dawid Zajączkowski sięgnęli po tytuł mistrza) i mimo wielkiego obciążenia psychicznego pokazał wyższość nad swoimi rywalami.

Trzeba także przyznać, że ten niewątpliwy sukces jest okupiony wielką pracą przez kilka lat. Kuba postawił sobie cel i go zrealizował.

To nie jedyny sukces naszych zawodników.

Mateusz Pławecki w kategorii 46 kg zdobył punktowane siódme miejsce – wygrywając 4 walki i dwie przegrywając. W tej kategorii startowało 46 zawodników. Mateusz jest najmłodszym rocznikiem mającym prawo startu w tych zawodach. Przy tak dobrej pracy na treningach jak do tej pory ma duże szanse w przyszłym roku odegrać znaczącą rolę na mistrzostwach.

WP_20140330_001

Na zawodach startowali także: Izabela Wszołek, Jakub Rynduch i Bartosz Więcek.

OFICJALNE WYNIKI - http://www.ejudo.pl/?wyniki=wyniki-mistrzostw-polski-mlodzikow-i-mlodziczek-w-judo-lubon-2014

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom wyników sportowych, życzymy wytrwałości w pracy i wiele satysfakcji w pracy z młodym pokoleniem judoków.

Dziękujemy również rodzicom oraz sponsorom za wsparcie i pomoc w działalności sekcji.