Aktualności

Judo od dzieci do seniorów2009-03-16

Dominacja Tworzydłów na Pucharze Polski Seniorów w Warszawie (14-15 marca).

         Najmłodszy z braci Tworzydłów - Maciek choć jest jeszcze juniorem startował w tych zawodach i zdobył dla naszego klubu pierwsze punkty w kategorii seniorów. Wywalczył siódme miejsce, a ciekawostką może być fakt, że pierwszą walkę stoczył ze swoim bratem Wiktorem. Dominacja starszego brata jest jeszcze widoczna, wygrał z nim na 10 punktów. Ostatecznie Wiktor zdobył drugie miejsce, przegrywając w finale najmniejszą ilością punktów z olimpijczykiem Robertem Krawczykiem. Wojtek Tworzydło był w swojej kategorii (100 kg) piąty.

- To dla nas wielka radość – mówi dyrektor MOSiR Bochnia i wielka pasjonatka judo Sabina Bajda – móc znaleźć nazwę bocheńskiego klubu (pośród 200 innych w kraju) na oficjalnej stronie Polskiego Związku Judo.-

Dla zainteresowanych podajemy linki:

http://www.pzjudo.pl/wyn/fs_d32.php?zid=160&kat=990

http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=160

           Bardzo cieszymy się z wyników na tak renomowanych zawodach, ale nie zapominamy również o sukcesach naszych najmłodszych judoków, którzy bardzo pracowicie spędzili ostatnią sobotę 14 marca. Dzieci i młodzicy (wychowankowie klubu MOSiR i klasy sportowej, działającej przy PSP nr 2 w Bochni) startowali w dwóch turniejach w Wolbromiu i Mysłowicach. Przywieźli stamtąd komplet medali. Poniżej podajemy wyniki obydwu imprez sportowych.

Turniej Dzieci w Wolbromiu, który nasi podopieczni rozgrywali pod okiem S. Bajdy, zakończył się zdobyciem w sumie 11 medali: 3 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowych) :

I miejsce: Jakub Więcek,  Izabella Wszołek, Oliwer Choma

II miejsce: Justyna Oleksy, Szymon Czarny, Maria Stachowicz, Angelika Drzazga, Aleksandra Hyży, Jakub Nosalski

III miejsce: Tymon Dobrzański, Filip Jawień

IV miejsce: Wiktoria Król

V miejsce: Patryk Tokarz

W Szkolnej Lidze Judo w Mysłowicach bocheńscy judocy, którymi opiekował się  trener Sebastian Serwiński, zdobyli łącznie 12 medali: 9 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Oto nazwiska zwycięzców:

I miejsce: Dominika Datoń, Karolina Kamionka, Anna Janusz, Dawid Zajączkowski, Sebastian Kotara, Michał Leśniak, Bartosz Dobranowski, Jakub Florek, Filip Żelichowski

II miejsce: Przemek Kowalski

III miejsce: Aleksandra Janusz, Krzysztof Krzyszkowski

IV miejsce: Katarzyna Pilch

VI miejsce: Dominik Żelichowski i Damian Bartyzel

Następny turniej, na który zapraszamy już dzisiaj, dbędzie się w piątek 20 marca na sali przy ul. Wojska Polskiego 1 w Bochni. Będzie to VI kolejka Bocheńskiej Ligi Judo. Początek o godz. 16.30.