Aktualności

Judocy na obozie w Daugai - Litwa.2014-07-30

W dniach: 08 - 14 lipca 2014r grupa bocheńskich judoków sekcji MOSiR Bochnia, pod opieką dyr. MOSiR Sabiny Bajda,  przebywała na obozie sportowym w miejscowości Daugai na Litwie.

IMG_2085

Pobyt na  obozie był dla młodych judoków nie tylko okazją do odpoczynku ale przede wszystkim okazją do podszkolenia swoich umiejętności sportowych.  

IMG_2362 IMG_2213IMG_2410

Każdego dnia , dwa razy dziennie, młodzi judocy spotykali się na macie ze swoimi rówieśnikami z  klubów:  Litwy, Słowacji, Rumuni, Estonii, Białorusi, Polski, aby ćwiczyć już poznane oraz poznawać nowe techniki walk na macie. W trakcie każdego treningu, podczas walk randorii, mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z umiejętnościami coraz to nowych partnerów, przez co nabywali doświadczenia i utrwalali  poznane właśnie techniki walk.

"Jednak nie samym sportem człowiek żyje".

IMG_2131IMG_2140

Aby wywieść z Litwy nie tylko wrażenia sportowe, podopieczni MOSiR-u odwiedzili miasto Trakai gdzie zwiedzili zamek  znajdujący się na wysepce otoczonej wodą. Znajduję się tam Muzeum Historyczne "Traku Istorijos Muziejus".  Jest to muzeum regionalne, które obejmuje okres od starożytności do XX wieku. Wystawiono tam  znaleziska archeologiczne  miasta, kultury i historii karaimskiej i tatarskiej.
Wystawa ta prezentuje również meble, rury, uszczelki, zegarki kieszonkowe, wyroby z porcelany, szkła i kości słoniowej, trofea myśliwskie, monety.

To jednak nie było jedyną atrakcją tego wyjazdu. Nasi obozowicze większość swojego wolnego czasu spędzali nad wodą, bowiem miejsce obozu jest w bezpośrednim sąsiedztwie  przepięknego jeziora, co stanowi niewątpliwie atut tego obozu.

IMG_1985IMG_2030IMG_2009

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ - FACEBOOK Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni - (kliknij tutaj)