Aktualności

Kadetki B w turnieju na Węgrzech2015-10-27

W ostatni weekend (23-24 października 2015r.) kadetki B wystąpiły na XIX Międzynarodowym Turnieju Pityke  CUP na Węgrzech. Zawodniczki MOSiR Bochnia uplasowały się na IV miejscu.

Kopia_WP_20151023_20_53_41_Pro Kopia_WP_20151024_11_01_40_ProTrudny piątek
W pierwszym pojedynku nasze reprezentantki nieznacznie uległy zespołowi David KA 46:54. W kolejnym, rozegranym po krótkiej przerwie, spotkaniu nasza drużyna uległa zespołowi BEAC 42:59.

MOSiR Bochnia & David KA 46:54

Zmienna sobota|
Po dwóch porażkach dziewczęta z Bochni zdecydowanie pokonały zespół Atomeromu 55:24. Następnie spotkaliśmy się ze zwycięzca (jak się później okazało) całego turnieju - drużyną Kecskemet KA, z którą  ponieśliśmy dotkliwą porażkę 15:65.

MOSiR Bochnia & Atomerom 55:24
MOSiR Bochnia & Kecskemet KA 15 :65

Niedziela z rodaczkami
Na zakończenie turnieju zmierzyliśmy się z piątą drużyną w Polsce - LA Basket Warszawa. Po dwóch dobrych w wykonaniu bochnianek kwartach przegrywaliśmy tylko trzema punktami. Jednak kolejne odsłony to była dominacja warszawianek i ostateczny wynik to 31:49.

MOSiR Bochnia & LA Basket Warszawa 31:49

Skład bocheńskiej drużyny: Angelika Duda, Zuzannna Włudyka, Łucja Więcek, Gabriela dziedzic, Gabriela Dziadowiec, Alicja Hamuda, Julia Tatara, Patrycja Kłuś, Agnieszka Blum, Dorota Świercz, Iwona Więcek, Julia Fortuna, Karolina Przybyła i MVP drużyny Weronika Mól.

PODSUMOWANIE
- Najbardziej szkoda pierwszych dwóch spotkań, gdzie dziewczęta mogły pokusić się o zwycięstwo - mówił po zakończonym turnieju trener bochnianek Krzysztof Kieroński. - Jednak dziesięciogodzinna podróż spowodowała, że nie byliśmy w pełni sił.-

Sam turniej był kolejnym etapem przygotowań przed czekającymi nas meczami ligowymi. Rozegranie czterech spotkań z silnymi zespołami i  zetkniecie się z różnymi stylami gry, które one prezentowały w opinii trenera na pewno zaowocuje w przyszłości.

Więcej zdjęć na facebook-u MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)