Aktualności

MOSiR mistrzem TOZPN !!!2009-03-09

     Ogromnym sukcesem dla bocheńskiej drużyny MOSiR zakończył się sobotni Turniej Finałowy Halowej Piłki Nożnej im. Mariana Prosowskiego o Mistrzostwo Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w cyklu rozgrywkowym 2008/2009.

Trampkarze młodsi zdobyli tam pierwsze miejsce ! – Spisali się na medal – cieszy się z wygranej trener bocheńskiego zespołu Krystian Stec, który został następcą znanego z bardzo dobrej pracy z młodymi piłkarzami Romana Kukli.

W opisywanym turnieju nasi chłopcy rozegrali cztery mecze, w tym trzy z nich wygrali i jeden zremisowali:

MOSiR Bochnia Tarnovia Tarnów 2:1

NOVI Rzezawianka MOSiR Bochnia 0:2

KARWODRZA MOSiR Bochnia 0:0

MOSiR Bochnia WOLANIA Wola Rzędzińska 1:0

Bocheńska drużyna z sumą 10 punktów wyprzedziła równie mocny zespół TARNOVI Tarnów (9 pkt.) i odebrała puchar oraz dyplom z rąk przewodniczącego Wydziału Gier i Dyscypliny TOZPN Romana Osucha. – Ten wynik świadczy o bardzo dobrej postawie naszych młodych piłkarzy i znakomitej pracy byłego ich trenera oraz obecnie mobilizującego do walki nowego opiekuna - podsumowuje sukces kierownik sekcji piłki nożnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Władysław Wójcik. – Warto pochwalić postawę bramkarza Damiana Szydłowskiego, który wspaniale odpierał ataki przeciwników – mówi K. Stec. Na wyróżnienie, według trenera, zasłużyli również Damian Kałuża, Michał Kaczmarczyk, Kamil Michniak i Patryk Górszczyk. – Cały zresztą zespół do końca wspaniale walczył – podkreśla. W skład drużyny (oprócz wyżej wymienionych) wchodzili jeszcze: Patryk Sobas, Grzegorz Mus, Daniel Bukowiec, Mateusz Put, Dawid Grzyb, Grzegorz Śliwowski i Jakub Szymański.

W ostatni weekend na dwóch turniejach bardzo dobrze prezentowali się również, prowadzeni przez Marcina Leśniaka, trampkarze starsi.

W Tarnowie w sobotę 7 marca chłopcy z rocznika 95 brali udział w Turnieju o Puchar Tatczyna i uplasowali się tam na drugim miejscu, osiągając następujące wyniki w poszczególnych meczach:

MOSiR Bochnia DĄBROVIA Dąbrowa Tarnowska 2:1

MOSiR Bochnia WISŁA Szczucin 4:2

MOSiR Bochnia OKOCIMSKI Brzesko 0:0

MOSiR Bochnia TARNOVIA Tarnów 0:2

W skład zespołu wchodzili: Krystian Jaszczyński, Krzysztof Styrna, Michał Kołdra, Eliasz Dudek, Tomasz Imiołek, Damian Ham, Mateusz Kasprzyk, Patryk Ossowski, Łukasz Furtak oraz Kamil Serwinowski, który wcielił się w rolę kierownika drużyny, ponieważ dopiero wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji.

- Na zakończenie sezonu halowego młodszy rocznik pokazał się w Tarnowie z bardzo dobrej strony – cieszy się trener M. Leśniak. – Warty podkreślenia jest fakt, że bochnianie grali w kategorii 94, czyli o rok starszej i to nasi chłopcy nadawali ton grze – dodaje.

Dzień później w niedzielę 8 marca rocznik 94 brał udział w Małopolskim Finale Piłki Halowej, który był rozgrywany na sztucznym boisku Cracovii.

Po fantastycznym przebrnięciu eliminacji grupowych, zwyciężając z HUTNIKIEM Kraków 1:0, DUNAJCEM Nowy Sącz 1:0 oraz OLIMPIJCZYKIEM Kraków 6:1, nasi podopieczni awansowali z pierwszego miejsca w grupie do półfinałów rozgrywek. W meczu o wejście do finału ulegli jednak późniejszemu zwycięzcy SANDECJI Nowy Sącz 2:0. W małym finale MOSiR spotkał się z WISŁĄ Kraków. Po bardzo wyrównanym meczu uległ wyżej notowanemu przeciwnikowi 2:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Chłopcy, którzy godnie reprezentowali nasz zespół, to: Mateusz Lesiewicz Bartłomiej Szymański, Bartłomiej Domański, Mariusz Łącki, Krystian Lewicki, Jakub Dobranowski, Damian Niedziałek, Krzysztof Kwarta, Krzysztof Mazur i Mateusz Gawroński.

- Po niedzielnych finałach został mały niedosyt – mówi trener M. Leśniak. – Po wygraniu eliminacji wydawało się, że podium jest blisko, jednak w drugiej fazie turnieju moim podopiecznym zabrakło sił, co przeciwnicy skrzętnie wykorzystali. Myślę jednak, że moi chłopcy nie mają się czego wstydzić, zajmując czwarte miejsce w Małopolsce i grając z każdym zespołem bez kompleksów – podkreśla.