Aktualności

MOSiR zwycięzcą BALS-u !2009-04-06

            W niedzielę 5 kwietnia odbyła się ostatnia kolejka BALS-u. Mistrzem ligi została drużyna MOSiR Bochnia, trenowana przez Czesława Kumorka. W decydującym meczu pokonała Agilę Połom Duży 2:1. Trener był wyraźnie zadowolony ze swoich zawodników i mógł ze spokojem stwierdzić, że całoroczna praca zaowocowała dobra grą jego podopiecznych.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki dziwnie potoczyły się losy bocheńskiego zespołu Oldboji Antykwariatu, który oddał mecz walkowerem, gdyż nie miał odpowiedniej ilości zawodników. Skorzystał na tym Wieczny Problem z Łapanowa, który dzięki tej wygranej wskoczył na 2. miejsce w tabeli, spychając tym samym Oldboji na 3. pozycję. Na 4. miejscu uplasowała się drużyna Beskid Żegocina, a na 5. Agila. W drugiej grupie zwycięzcami zostali Spikersi z przewagą aż 3 punktów nad kolejnym rywalem.

Po ostatnim meczu tej kolejki odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda podkreśliła wysoki poziom tegorocznego BALS-u – Zainteresowanie tymi rozgrywkami z roku na rok jest większe. W tym sezonie w Bocheńskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki wzięła udział rekordowa liczba drużyn, dlatego też częstotliwość rozgrywanych spotkań była większa niż w poprzednich latach. To też wiązało się bezpośrednio z podniesieniem poziomu gry siatkarzy.- Wszystkim uczestnikom rozgrywek wręczono dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali oprócz nich puchary i nagrody rzeczowe. - Liczymy na równie duże zainteresowanie tymi rozgrywkami w przyszłym sezonie – mówi dyr. S. Bajda – już teraz zachęcamy do organizowania zespołów, które chciałyby się zmierzyć z dotychczasowymi uczestnikami.- 

Poniżej podajemy wyniki wczorajszych rozgrywek (5 kolejki II rundy):

All Stars- UKS Karol 3:0 (w)

Spikers- Agila 1b 1:2

MOSiR- Agila 2:1

Oldboje- Wieczny Problem 0:3 (w)

 Pauzowali: Beskid, Drink Team

Ostateczne wyniki:

Grypa A:

I miejsce MOSiR Bochnia

II miejsce Wieczny Problem Łapanów

III miejsce Oldboje Antykwariat Bochnia

IV miejsce Beskid Żegocina

V miejsce Agila Połom Duży

Grupa B:

VI miejsce Spikers Bochnia

VII miejsce All Stars Stanisławice

VIII miejsce Agila 1 b Połom Duży

IX miejsce UKS Karol Kobyle

X miejsce Drink Team Bochnia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako organizator rozgrywek dziękuje wszystkim uczestnikom tegorocznego BALS-u. Mamy nadzieję, że dotychczasowe mecze dostarczyły Państwu wielu pozytywnych wrażeń i dały możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi amatorskimi zespołami. We wszystkich tych spotkaniach chodzi bowiem o znalezienie czasu na uprawianie sportu oraz dobrą zabawę.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystego zamknięcia rozgrywek oraz fotografie zespołów, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Więcej zdjęć z  BALS-u (m.in. prezentacje wszystkich drużyn) znajdą Państwo w Galerii.