Aktualności

Maraton na stadionie w Bochni2012-06-27

Do pokonania dystans 42 km 195 m

         Pięciu biegaczy na czele z Augustem Jakubikiem i Mariuszem Szostakiem wystartowało w środę punktualnie o godzinie 11.00 w maratonie na Stadionie MOSiR Bochnia.

07_2_.jpg

Ich celem jest przebiegnięcie dystansu 42 km 195 m. Maratończycy chcą przebiec 42 maratony w 42 dni. Rozpoczęli 23 czerwca w Rzeszowie, a chcą zakończyć 3 sierpnia w Katowicach. Z zamiarem przebiegnięcia kilkunastu okrążeń wystartował również Paweł Mej (oczywiście boso).

bieg___maraton_004.jpg
Na zdjęciu biegacze z dyrektor MOSiR Bochnia Sabiną Bajdą
i Tomaszem Głodem.

Po raz pierwszy w historii Polska Reprezentacja ultra maratończyków podejmuje wyzwanie: Ustanowienia Rekordu Polski i przebiegnięcia 42 maratonów w ciągu 42 dni. Maratony będą odbywać się w czterdziestu miastach Polski. Impreza rozpoczęła się 23 czerwca 2012 roku w Rzeszowie, a zakończy 3 sierpnia w Katowicach. Zawodnicy założyli, że przebiegną każdy maraton w czasie nieprzekraczającym czterech godzin. Średni czas pokonywania poszczególnych biegów to 3 godziny 45 minut. Cykl tych maratonów jest etapem przygotowawczym dla Reprezentacji Polski do startu we wrześniowych Mistrzostwach Świata w biegu 24 godzinnym.

Pomysł zorganizowania takiego wyzwania podsunął rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Zbigniew Waśkiewicz, by uczcić 42 rocznicę powstania Akadami Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Współorganizatorami projektu są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Miasto Ruda Śląska oraz miejscowości gdzie odbędą się poszczególne maratony.

(oprac. aut. tim - Bochnianin)