Aktualności

Marcin Bożek trenerem pierwszoligowych szczypiornistów!2014-10-31

Miło nam powiadomić, że Marcin Bożek współpracujący od lat z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bochni został wybrany trenerem pierwszoligowego zespołu szczypiornistów SPR Tarnów.

Marcin_Bo__ek

Działacze SPR-u znaleźli następcę odchodzącego do KS Azotów Puławy Ryszarda Skutnika. Szczypiornistów małopolskiej drużyny poprowadzi teraz bochnianin!

Włodarze tarnowskiego klubu nowego opiekuna dla pierwszoligowych szczypiornistów szukać musieli od środy, kiedy to pracujący dotychczas R.Skutnik wybrany został na trenera czwartego zespołu minionych rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. Dotychczasowy szkoleniowiec pracę z zespołem z Lubelszczyzny rozpoczyna dopiero 3 listopada, ostatni tydzień października spędził więc jeszcze w Tarnowie prowadząc SPR w dwóch ostatnich meczach.

W piątek tarnowianie grali w sparingu reprezentację Polski juniorów.
Poczynania SPR-u w starciu z juniorską kadrą z trybun obserwował już nowy trener tarnowian, Marcin Bożek. Kandydaturę pochodzącego z Bochni szkoleniowca zarekomendował zarządowi Jaskółek trener Skutnik oraz Ryszard Tabor obecny trener drugoligowego zespołu MOSiR Bochnia, z którym Bożek pracował przed laty w grającym wówczas w I lidze Bocheńskim Klubie Sportowym.

Bożek, będący trenerem I klasy, pracę z tarnowską drużyną rozpocznie na początku listopada. Pierwszy mecz pod jego wodzą Jaskółki rozegrają 8 listopada we własnych progach z UKS Olimpem Grodków.
Więcej szczegółów na temat rozgrywek tarnowskiego zespołu znajdą Państwo w artykule Macieja Wojsa w "Sportowych Faktach".

- Serdecznie gratulujemy Marcinowi i gorąco mu kibicujemy - mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda. - Jest nam bardzo miło, iż mimo dodatkowych obowiązków będzie On nadal szkolił naszą młodzież. - Przypomnijmy, że Bożek obecnie prowadzi zespół juniorów młodszych MOSiR I Bochnia, którzy walczą w małopolskiej lidze.