Aktualności

Miejskie Zawody Sportowe w Tenisie Stołowym Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.2013-01-09

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Bochni odbyły się dzisiaj (tj. 9 stycznia 2013r.) Miejskie Zawody Sportowe w Tenisie Stołowym Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rozgrywek swoich uczniów zgłosiły trzy szkoły: PSP Nr 2, PSP Nr 4 oraz PSP Nr 5 w Bochni.

Poziom tych rozgrywek może nie był na bardzo wysokim poziomie ale zarównio dziewczęta jak i chłopcy starali się wypaść jak najlepiej.

Plusem tego rodzaju rozgrywek – mówi organizator zawodów - jest możliwość zmierzenia się z przeciwnikami z różnych szkół co niewątpliwie pozwala na podniesienie swoich umiejętności, jak również „wyłapanie” swoich niedociągnięć i błędów aby potem móc nad nimi popracować.


Dzisiejsze zawody miały również wyłonić czterech najlepszych graczy wśród dziewcząt i chłopców w kategorii indywidualnej oraz po dwie najlepsze drużyny w kategorii drużynowej, które reprezentować będą Bochnię na kolejnym szczeplu rozgrywek - Powiatowych Zawodach Sportowych.

W kategorii drużynowej dziewcząt najlepsze okazały się dziewczęta z PSP Nr 4, które pod bacznym okiem nauczyciela i opiekuna Bożeny Wątroby konsekwentnie „parły” do przodu.

W kategorii chłopców na I miejscu uplasowali się chłopcy z PSP Nr 2 II zespół, któremu równie gorąco kibicowała opiekunka grupy Dorota Budzyn.

Nieco mniej szczęścia mieli dzisiaj uczniowie grający w murach własnej szkoły, czyli zawodnicy PSP Nr 5, ale i oni mogli liczyć na słowa otuchy od swojego opiekuna Michała Golińskiego, który czuwał nad całością dzisiejszych rozgrywek.


Zawody powiatowe do których zakwalifikowali się najlepsi odbędą w Leszczynie w dniach:

05.02.2013r – zawody indywidualne

06.02.2013r – zawody drużynowe

Już dzisiaj wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia i szczytowej formy podczas tych rozgrywek.


Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.



Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:




KATEGORIA INDYWIDUALNA


                                                    DZIEWCZĘTA


MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

I

Jeziorek Monika

PSP Nr 2

II

Stępień Zuzanna

PSP Nr 2

III

Michałowska Kamila

PSP Nr 5

IV

Wątorek Oliwia

PSP Nr 4



                                                         CHŁOPCY


MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

I

Polański Jakub

PSP Nr 2

II

Samek Bartek

PSP Nr 5

III

Obroślak Piotr

PSP Nr 2

IV

Gumuła Filip

PSP Nr 5



KATEGORIA DRUŻYNOWA



                                                       DZIEWCZĘTA


MIEJSCE

SZKOŁA

I

PSP Nr 4

II

PSP Nr 2 I zespół

III

PSP Nr 2 II zespół

PSP Nr 5



                                               CHŁOPCY


MIEJSCE

SZKOŁA

I

PSP Nr 2 II zespół

II

PSP Nr 4 I zespół

III

PSP Nr 4 II zespół

IV

PSP Nr 5 I zespół

PSP Nr 5 II zespół

PSP Nr 2 II zespół