Aktualności

Mistrz olimpijski Paweł Nastula w Bochni !2009-05-15

         W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni trwają gorączkowe przygotowania do XII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni.

 

Wielką radość organizatorom turnieju przyniosła wiadomość potwierdzająca przyjazd w tym roku na turniej mistrza olimpijskiego w judo Pawła Nastuli. - To wielka niespodzianka dla młodych judoków - mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda - i dla nas samych wielka satysfakcja, że możemy gościć w Bochni tak znakomitego zawodnika.-

Przypomnijmy więc, że Paweł Nastula to trzykrotny mistrz Europy (1994-1996), dwukrotny mistrz świata (1995 i 1997)mistrz olimpijski w kategorii 95kg (1996). Zaczął trenować judo w wieku 10 lat w AZS AWF. - To na pewno bardzo interesująca ciekawostka  dla naszych młodych bocheńskich judoków, którzy swoje treningi zaczynają już w piątym roku życia - podkreśla dyr. S. Bajda . Warto wspomnieć, że szerszej publiczności Paweł Nastula jest również znany z występu w ostatniej edycji bardzo popularnego programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami".

Turniej zapowiada się wyjątkowo interesująco nie tylko ze względu na opisywanego gościa. - Co roku na zawody w kopalni zgłaszają się nowe kluby - mówi dyr. S. Bajda - w tym roku dodatkowo  pojawią się sportowcy z Francji, Włoch i Szwecji. - Oprócz nich na zawody przyjadą reprezentacje z Niemiec, Austrii, Węgier, Chorwacji, Litwy, Słowenii, Serbii, Słowacji i Czech. W sumie kilkuset zawodników, którzy przez dwa dni 13 i 14 czerwca walczyć będą o najlepsze miejsca w swoich kategoriach. - Wiele klubów z całej Europy, traktuje to spotkanie jako wyjątkową okazję do zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami grup dziecięcych i młodzieżowych - podkreśla dyr. S. Bajda, która koordynuje całość przedsięwzięcia - ilość zgłaszajacych się judoków jest tak wielka, że nie możemy wszystkich chętnych przyjąć, ale to tym bardziej czyni turniej atrakcyjnym.-

Chętnych do oglądania zawodów zapraszamy więc w drugi weekend czerwca do Kopalni Soli w Bochni. Relacje z turnieju będzie można również znaleźć w mediach.