Aktualności

Młodzi piłkarze w Niemczech.2009-07-19

Młodzi piłkarze bocheńskiej sekcji MOSiR-u Bochnia, pod opieką trenera Romana Kukli oraz kierownika drużyny Jacka Budzyna, w dniach od 11 do 16 czerwca 2009r. przebywali w niemieckim mieście Holle, gdzie uczestniczyli w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Jedenastolatków.

W rozgrywkach uczestniczyły bardzo silne zespoły m.in. z Niemiec, Słowacji, Holandii.

Podczas pobytu w Niemczech grupa polskiej i niemieckiej młodzieży przebywała wspólnie na obiektach sportowych, co sprzyjało nawiązywaniu znajomości i przyjaźni. Zapewniało to również wzajemną integrację młodzieży , która mogła wspólnie uczestniczyć we wszystkich punktach programu.

Gospodarze zapewnili wszystkim uczestnikom, zarówno z Polski jak również drużynom gospodarzy, zakwaterowanie na sali gimnastycznej szkoły w Holle.

Zadbali również o wyżywienie oraz przygotowali kilka atrakcji poza sportowych np. dyskoteka, wspólne grillowanie, wyjścia na zakupy i wycieczki krajoznawcze.

Ważnym punktem pobytu w Niemczech naszych wychowanków był Turniej Piłki Nożnej, podczas którego mogli oni skonfrontować swoje umiejętności gry z umiejętnościami niemieckich kolegów. Dodatkowo uczyli się radzenia sobie ze stresem , jak również zasad fair-play.

Duże znaczenie w realizacji tego wyjazdu miał fakt dofinansowania projektu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Część kosztów pokrył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni a Urząd Miasta Bochnia przekazał drobne upominki i gadżety dla młodzieży niemieckiej.


Poniżej podajemy wyniki meczy:


MOSiR Bochnia - Darmstadt 98            0 : 0

MOSiR Bochnia - TSV Havelse             0 : 0

MOSiR Bochnia - SC Langenhagen       0 : 0

MOSiR Bochnia - JSC Lammetal          4 : 0

MOSiR Bochnia - Princes Irene (NL)   7 : 0

MOSiR Bochnia - JFC Roswitha-Stadt  3 : 0

MOSiR Bochnia - Fortuna Salzgitter    4 : 1