Aktualności

O krok od niespodzianki w rozgrywkach II Ligi Piłki Ręcznej….2017-01-30

MOSiR Bochnia pokonał 30-29 KU AZS UJK Kielce w meczu 16 kolejki II ligi piłki ręcznej. Bochnianie, którzy do przerwy pewnie prowadzili 17-13, po zmianie stron omal nie stracili punktów kilkukrotnie wychodząc obronną ręką z poważnych opresji.

Mecz z akademikami z UJK Kielce miał być jednym z łatwiejszych w drugiej rundzie. Początek czwartkowego meczu wydawał się potwierdzać te przypuszczenia. Mimo przeciętnego początku (w 5′ MOSiR przegrywał 0-1), podopieczni Marcina Bożka po kwadransie gry prowadzili już 7-3. Przewaga czterech bramek utrzymała się do końca pierwszej połowy. MOSiR kontrolował to co działo się na bocheńskim parkiecie.

Po zmianie stron obraz gry zdecydowanie zmienił się. Gospodarze zaczęli grać w ofensywie zdecydowanie wolniej, ale w obronie dalej goście często dochodzili do sytuacji rzutowych. Kielczanie trzykrotnie byli bliscy przejęcia inicjatywy – wyrównania i wyjścia na prowadzenie. Za pierwszym razem w 43 minucie, kiedy zmniejszyli straty do dwóch bramek. Pięć minut później bochnianie bronili już tylko jednobramkowej przewagi. Ostatni szturm drużyny trenera Tomasza Błaszkiewicza rozpoczął się w 50 minucie. Po dwóch kolejnych był już remis 27-27. Na pięć minut przed końcem meczu ponownie na tablicy wyników oba zespoły miały tyle samo punktów.

Na szczęście dla gospodarzy o ich zwycięstwie zadecydowała przytomność umysłu zawodników oraz ich doświadczenie. Drużyna MOSiR Bochnia pozostaje niepokonana w swojej hali, a dzięki zwycięstwu nadal utrzymuje ścisły kontakt z prowadzącym Viretem Zawiercie. Mecz na szczycie II ligi zostanie rozegrany 7 marca.

MOSiR Bochnia – KU AZS UJK Kielce 30-29 (17-13)
MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Krzysztof Serwatka – Mateusz Rogóż 7, Maciej Imiołek 6, Filip Pach 6, Jakub Jewiarz 4, Mateusz Bujak 3, Mateusz Zubik 2, Tomasz Orzechowski 1, Łukasz Urbanowicz 1, Dawid Kokoszka, Hubert Pamuła, Marcin Janas, Miłosz Gabiga.