Aktualności

Ostatnie mecze juniorów2011-01-16

Małopolska liga juniorów w piłce ręcznej

W niedzielę 16 stycznia w ostatniej kolejce rozgrywek juniorów starszych "mosirowcy" podejmowali drużynę KUSY Kraków. Kusy, niezależnie od wyniku mającego się odbyć w Bochni meczu, miał już wywalczony udział w rozgrywkach barażowych o 1/4 Mistrzostw Polski juniorów.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia bochnian, którzy popisali się trzema skutecznymi z rzędu akcjami, prowadząc 3:0 w drugiej minucie. Szybkie tempo spotkania owocowało obustronnymi bramkami. I tak w trzynastej minucie osiągnięto wynik 6:6, a każda kolejna akcja kończyła się remisem. Dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy skutecznym rzutem zakończył tę część spotkania Dariusz Wnęk, ustalając wynik na 16:15. W drugiej połowie losy meczu były identyczne jak w pierwszej, aż do 53 minuty. W tym momencie wynik 24:25 został zmieniony. Krakowianie z powodu naszej nieuwagi (przechwyty piłki) zdobyli trzy bramki z rzędu. Był to ważny moment gry, ponieważ krakowianie nie pozwolili już "wyrwać" sobie zwycięstwa, wykonując ostatni rzut karny skutecznie i ustalając wynik na 32:35. Najwięcej bramek dla gości zdobył Jakub Jewiarz 9 i Kamil Świerczek 8, dla bochnian Hubert Pamuła 8 i Jakub Wrona 7.

W środowym zaległym wyjazdowym spotkaniu (12 stycznia) bochnianie także ulegli, tym razem drużynie LUKS Skrzyszów 34:30 (16:14). Drużyna gospodarzy wygrała z nami to spotkanie i było to jedyne zwycięstwo ligowe Skrzyszowa w tym sezonie.

Skrzyszów 1 8 1 232 300 3

W tabeli końcowej nie zajęliśmy ostatniego miejsca, jednak trzeba przyznać, że w tym sezonie graliśmy słabo, przede wszystkim nieskutecznie. - Nie wykorzystywaliśmy czystych sytuacji rzutowych. Przykładem może być ostatnie spotkanie, kiedy to około siedem razy rzucaliśmy  po słupkach i poprzeczce bramki - mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek.

Awans do 1/4 MP juniorów uzyskała drużyna "7" Chełmek, zdobywjąc pierwsze miejsce. Drużyny PM Tarnów, SKS Kusy i LUKS Skrzyszów rozegrają mecze barażowe. Zwycięski zespół będzie reprezentował województwo w rozgrywkach centralnych, jako druga drużyna Małopolski.