Aktualności

Pechowy finał - błąd sędziów2011-05-30

     W sobotę 28 maja drużyna młodzików młodszych MOSiR Bochnia brała udział w XI Turnieju Piłki Ręcznej o "Puchar Freda" (pamięci Alfreda Kałuzińskiego - brązowego medalisty olimpiady w Montrealu).

Zespół Piotra Bińczyckiego po zwycięstwie z drużyną Żak Libiąż 17:2, Wietrmet Libusza 11:5 i remisie 12:12 z Kusy II Kraków, zajął I miejsce w swojej grupie.
W spotkaniu finałowym rywalizował z drużyną Kusy I Kraków. Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na dobrym poziomie sportowym. Niestety błędy sędziów (nie wpisanie do protokołu prawidłowo rzuconej bramki, odebranie piłki drużynie MOSiR pomimo ewidentnego rzutu z autu dla przeciwnika) wypatrzyły sportową rywalizację tych zawodów. Ostatecznie puchar przypadł gospodarzom.

Były to ostatnie zawody w sezonie 2010/2011, w którym drużyna MOSiR rozegrała 60 spotkań w lidze, turniejach krajowych i zagranicznych, zawsze walcząc o czołowe lokaty.

Z początkiem nowego sezonu, po połączeniu z zespołem MOSiR II (trenera Michała Golińskiego), wartość drużyny na pewno wzrośnie i w przyszłości powinna ona stanowić o bocheńskim szczypiorniaku.

Za pomoc w całym sezonie, wsparcie finansowe i logistyczne chłopcy dziękują sponsorowi  firmie Stalprodukt S.A., dyrektor MOSiR Bochnia pani Sabinie Bajdzie, kierownikowi sekcji Januszowi Łączyńskiemu i rodzicom.

MOSiR I reprezentowali: Mateusz Kleszcz, Piotr Rysak, Jakub Woźniak, Tomasz Seredyński, Paweł Waśniowski, Kaper Bieniek, Sebastian dziedzic, Michał Mijalny, Maciej Kurtyka, Iwo Stopczyński, Arkadiusz Budzyn, Paweł Piwowarski, Przemek, Luksa, Mateusz Trojanowski, Maciej Struzik.