Aktualności

"Piątka" zwycięzcą III Turnieju Grup Naborowych Piłki Ręcznej2011-06-09

 

W środę 8 czerwca odbył się ostatni z III edycji IX Turniej GRUP NABOROWYCH w roku szkolnym 2010/2011. W tej kolejce, jak i w podsumowaniu końcowym sezonu zwyciężyli uczniowie PSP nr 5.

 

Na zawody przybył trzy ekipy z bocheńskich  szkół podstawowych nr 2, nr 4 i nr 5. Mecze odbywały się na Hali Widowiskowo-Sportowej. W IX turnieju zwyciężyli chłopcy ze szkoły nr 5, drugie miejsce zajęli zawodnicy ze szkoły nr 2, a trzecie miejsce przypadło chłopcom z "czwórki".

 

W całym cyklu zawodów zwyciężyli chłopcy z „piątki”, prowadzeni przez trenera Dariusza Marszałka. W sumie zdobyli 34 punkty. PSP nr 5 występowała w składzie: Michał Dobrzański, Filip Despet, Krzysztof Goliński, Kamil Nosal, Michał Budzyn, Mateusz Łącki, Filip Gumuła, Przemysław Mucha, Tomasz Jędryczka, Tomasz Mroczek, Karol Kram, Bartosz Samek.
Drugie miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2, prowadzeni przez trener Dorotę Budzyn. Zgromadzili 23 punkty.
Trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 4, prowadzonych przez trenera Jakuba Pacha. Mieli oni 15 punktów.
Czwarte miejsce zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1, prowadzeni przez trenera Piotra Bińczyckiego.
-Wszystkie spotkania (rozgrywane raz w miesiącu od początku roku szkolnego) stały na dobrym poziomie, a  z turnieju na turniej było jeszcze lepiej - podsumowuje Piotr Węgrzyn, jeden z trenerów koordynujących rozgrywki .

 

Na zakończenie Janusz Łączyński kierownik sekcji piłki ręcznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. - Organizowany przez nasz ośrodek turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród chłopców, którzy później mają możliwość doskonalić swoje umiejętności w sekcji MOSiR Bochnia - mówi J. Łączyński - Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za wytrwałość, a trenerom za doskonałe przygotowanie dzieci do stawiania pierwszych kroków w tej dyscyplinie sportu.

 

Kolejna edycja turnieju ruszy po wakacjach w nowym roku szkolnym. Zapraszamy!