Aktualności

Piłkarze ręczni w niedzielę wyjeżdzają na turniej do Włoch.2013-06-28

Już w najbliższą niedzielę 30 czerwca 2013r. zawodnicy piłki ręcznej MOSiR-u Bochnia wyjeżdżają do Włoch. Wezmą tam udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej ''41th Interamnia World Cup - 4/10 lipca 2013'' . Zawody odbędą się w dniach 04 - 10.07.2013r. w miejscowości Teramo.

Teramo to 70 tysięczne miasto położone malowniczo u stóp Apeninów Środkowych około 25 kilometrów od Morza Adriatyckiego oraz 185 km od Rzymu. W 1972 roku zorganizowano tam po raz  pierwszy turniej piłki ręcznej. W tym roku odbywa się już jego 41 edycja a rozgrywki turniejowe odbywają się w stałym terminie 4-10 lipca. Jest to największy festiwal piłki ręcznej na świecie.

Cała impreza - która rozpoczyna się uroczystą i barwną paradą zespołów z poszczególnych państw na rynku starego miasta, oprócz rywalizacji sportowej jest okazją do poznania zwyczajów i kultury innych narodów oraz do zawarcia nowych, ciekawych znajomości i przyjaźni. W zeszłorocznej edycji tego turnieju w rozgrywkach wzięło udział 200 zespołów z 50 krajów, które łącznie reprezentowały pięć kontynentów.

Pod opieką trenerów: Jakuba Pacha, Krzysztofa Kutrzeby, Marcina Bożka i Ewa Salamon chłopcy z roczników 1997-1998 (junior młodszy) oraz 1999 (młodzik) spróbują swoich sił na parkiecie w zupełnie innej scenerii. To na pewno nie będą łatwe zmagania ale jesteśmy pełni wiary w możliwości naszych wychowanków.

 Zmagania naszych zawodników można śledzić na oficjalnej stronie turnieju - kliknij tutaj

Już teraz można tam znaleźć rozpisane grupy rozgrywkowe i sprawdzić z jakim przeciwnikiem przyjdzie zmierzyć się naszym młodym piłkarzom ręcznym

Wszystkie informacje na temat turnieju znajdują się na stronie : www.interamniaworldcup.com/

.