Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej Trampkarzy Młodszych MOSiR-u Bochnia 2010-11-25

Drużyna trampkarzy młodszych MOSiR-u Bochnia  prowadzona przez trenera Janusza Piątka udanie zaprezentowała się w rozgrywkach rundy jesiennej. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna odgrywały główne role w swoich ligach. MOSiR I występujący w Małopolskiej Lidze sprawił swoim podopiecznym i kibicom dużą niespodziankę. W 11 meczach zdobył 23 punkty  (stosunek bramek 21-8) i zajmuje obecnie 4 miejsce. Nasi piłkarze wygrali 7 meczów, zanotowali 2 remisy z Wisłą i Hutnikiem, oraz odnieśli dwie wyjazdowe porażki w Nowym Sączu z wiceliderem Dunajcem i mistrzem rundy jesiennej Sandecją.  Najlepszym strzelcem i "asystentem" drużyny został Wojtek Słomka, który zanotował 9 bramek i 4 asysty.

"Z przebiegu całej rundy można być naprawdę zadowolony z postawy drużyny – mówi trener Janusz Piątek -chłopcy zaprezentowali spore umiejętności, zostawili na boisku wiele zdrowia i serca. Cieszy mnie, że każdy trenujący miał szansę zaprezentowania się w najsilniejszej klasie rozgrywkowej. Pomimo dwóch porażek w Sączu oceniam postawę zespołu pozytywnie, zadowalające jest to, że w obu tych meczach nie odstawaliśmy od przeciwników, a pechowa porażka z Dunajcem jeszcze bardziej zmobilizowała chłopców do pracy. Jest to bardzo budujące, gdyż cały czas powtarzamy, że nie wynik, a rozwój i styl gry jest w tym momencie najważniejszy".

Poniżej,  (dzięki notatkom kierownika Wojtka Juszczaka)  podajemy statystyki rundy jesiennej:

Mateusz Matlęga, Arkadiusz Budzyn, Rafał Górecki, Karol Korta po 1

Piłkarze MOSiR-u strzelili 21 bramek, w tym 11 w pierwszej połowie i 10 w drugiej. 13 bramek młodzi bochnianie strzelili z gry (wszystkie nogą), natomiast 8 ze stałych fragmentów 5 z rożnych i 3 z wolnych ( z czego 5 nogą i 3 głową).  Ciekawa jest statystyka straconych bramek, wszystkie 8 zostały zdobyte przez przeciwników w drugich połowach często w ich początkowych fragmentach co mogło być spowodowane słabą koncentracją po przerwie? Jedyną osobą, która rozegrała wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym był filar naszej obrony i reprezentant kadry Małopolski Rafał Górecki, który przebywał na boisku 660 minut. Drugi w tej klasyfikacji był Daniel Bieżychudek 620 minut, a trzeci Piotr Kazek 610. Najwyższą porażkę MOSiR odniósł z Sandecją 2-0, a najwyżej pokonał Unię Oświęcim 5-0 ( 4 bramki w tym spotkaniu zdobył Wojtek Słomka).

Analizując MOSiR II występujący w Lidze Rejonowej warto zwrócić uwagę na jego ładny i skuteczny styl gry. Mistrz rundy jesiennej w  6 meczach zdobył komplet 18 punktów, strzelając 46 bramek i tracąc ich zaledwie 2. Najlepszym strzelcem zespołu został zdobywca 14 bramek Bartek Chlebek, natomiast najwyższą liczbą 8 asyst pochwalić może się kapitan zespołu Dominik Juszczak.

" W drużynie tej występowali głównie młodsi zawodnicy z rocznika 99 i 2000 - mówi trener Piątek-  którzy oprócz treningów ze starszymi kolegami mogli regularnie w pełnym wymiarze czasowym doskonalić swoje umiejętności w meczach ligowych. Cieszy mnie postawa tych młodszych piłkarzy, niektórzy z nich swoją determinacją i zaangażowaniem zasłużyli na występy w I drużynie. Nad zwycięstwami bardziej cenię sobie ich styl, dużą liczbę kombinacyjnych  i ofensywnych akcji połączonych z niezłą skutecznością jak na wiek tych chłopców. Mam nadzieję, że te rozgrywki pozwolą im na obycie się z dużym boiskiem, a co za tym idzie bardziej skomplikowanymi warunkami i przepisami gry”.