Aktualności

Relacja z XVI Gwiaździstego Rodzinnego Zlotu Rowerowego2017-05-22

W niedzielny poranek 21 maja 2017 r. grupa 32 bocheńskich rowerzystów, niezrażona pogodą, wyruszyła z parkingu Krytej Pływalni w Bochni na nieco ponad 20 kilometrową, malowniczą trasę zmierzającą ku mecie w Parku Uzbornia w Bochni.


626


Celem, tej firmowanej przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej imprezy, jest popularyzacja rodzinnej turystyki rowerowej, promocja środowiska naturalnego oraz piękna Małopolski.


295_most 295_zielono


Trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie, dalej przez Puszczę Niepołomicką, Baczków, kładkę w Krzyżanowicach, Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej do mety na wzgórzu Uzbornia.


295_dorotka_prowadzi 295_burmistrz_na_trasie
Bocheńskiej grupie, którą prowadziła Dorota Błoniarczyk wicedyrektor MOSiR Bochnia (na zdj. po lewej), towarzyszył na początkowym etapie burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.
Zaletą trasy była wspaniała przyroda na wyciągnięcie ręki, trasa równa za wyjątkiem podjazdu na szczyt Uzborni.

626_podjazd_pod_Uzborni__


Na miejscu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy przygotowali posiłek. Na scenie amfiteatru miały okazję zaprezentować się lokalne zespoły artystyczne.


295_wyst__py_2 295_band


Imprezę otworzyli oficjalnie: Leszek Tytko – prezes Małopolskiego TKKF, Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, Jan Pająk – wójt Drwini oraz Zofia Czupryna – honorowa prezes TKKF.

Burmistrzowie i wójtowie gmin brali udział w trzech konkurencjach: jazda jak najwolniej na odcinku, rzut do pachołka oraz wbijanie gwoździa.

Członkowie tarnowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili pokaz i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, z czego skorzystała większość uczestników Zlotu.

295_ratunek 295_ratunek_2


Każdy mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach dostosowanych do wieku.

kostkiJak zwykle najwięcej emocji wzbudzało grupowe przeciąganie liny. Wszystkie gminy wystawiły możliwie najmocniejsze drużyny. Bocheńska reprezentacja zajęła I miejsce pokonując w finale drużynę z Drwini.

295_lina_dzieci 295_lina_dorosli
Na zdj. grupy bocheńskie ( dzieci i dorośli) w przeciąganiu liny.


Kulminacyjnym punktem Zlotu było losowanie rowerów ufundowanych przez gminy biorące udział w imprezie.

295_ROWERY rower


Organizatorami Zloty byli: Małopolskie TKKF, Miasto Bochnia, MOSiR Bochnia i Miejski Dom Kultury w Bochni.

295_Ryncarz_1 295_Ryncarz___B__oniarczyk

Na zakończenie zlotu zwycięzcy poszczególnych konkurencji odebrali z rąk Tomasza Ryncarza Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia nagrody. Dyplom za najliczniejszy udział w XVI Małopolskim Gwiaździstym Rodzinnym Zlocie Rowerowym powędrował do ekipy, kierowanej przez Dorotę Błoniarczyk wicedyrektor MOSiR Bochnia.


Tegoroczny zlot odbył się pod honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego.

loga

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć z XV Rajdu na facebook-u MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)

Polecamy też galerię zdjęć na stronie Urzędu Miasta Bochnia (kliknij tutaj).