Remis i minimalna przegrana MOSiR-u z Garbarnią 2011-05-23

małopolska liga trampkarzy

Trampkarze młodsi MOSiR Bochnia - RKS Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)
Trampkarze starsi MOSiR Bochnia - RKS Garbarnia Kraków 1:1

W ramach Małopolskiej Ligi Trampkarzy Młodszych MOSiR Bochnia uległ na własnym stadionie Garbarni 1-0.
Gospodarze przystąpili do tego spotkania w odmłodzonym składzie, w którym występowało tylko czterech zawodników ze starszego rocznika. Młodzi bochnianie bardzo ambitnie podeszli do meczu, w pierwszej połowie bezapelacyjnie dominując na boisku. Garbarnia w tym okresie gry tylko dwukrotnie znalazła się pod polem karnym MOSiR-u, który seryjnie marnował kolejne sytuacje do strzelenia bramki. Piękne kombinacyjne akcje, stałe fragmenty gry, strzały i dośrodkowania nie przyniosły upragnionego prowadzenia. Brakowało precyzji i szczęścia, by pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości. Po przerwie mecz się wyrównał, jednak z minuty na minutę wzrastała przewaga starszych i mocniejszych fizycznie gości, którzy coraz groźniej zbliżali się pod bramkę MOSiR-u. Gospodarze w tym okresie mogli zdobyć cztery bramki, jednak zabrakło precyzji w wykończeniu akcji. Ambitnie walczący bochnianie zdobyli bramkę, jednak strzelec znajdował się na spalonym. Grę zaczęli goście, szybko przerzucając piłkę pod bramkę MOSiR-u, gdzie jeden z zawodników Garbarni uderzył zza pola karnego. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Zmęczony MOSiR nie był już w stanie odpowiedzieć. Garbarnia mogła podwyższyć prowadzenie, jednak dwukrotnie bramkarz Biernat stanął na wysokości zadania.

- Dzisiejszy mecz był bardzo dobrą lekcją dla młodszych chłopców. Mogli oni przekonać się o prawdziwości starego piłkarskiego porzekadła, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić  - mówi trener trampkarzy młodszych Janusz Piątek - Pomimo porażki, z postawy i gry młodych bochnian, zwłaszcza w pierwszych 40 minutach, można być zadowolonym.  Dopóki starczyło sił prezentowali oni wysoki poziom swoich umiejętności. Oby dzisiejsza lekcja nie poszła na marne i owocowała w ich piłkarskiej przyszłości.-

56' Nowak (Garbarnia)

Trampkarze młodsi MOSiR Bochnia wystąpili w składzie: Konrad Biernat (Arek Ociepa)-Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Bartłomiej Chlebek, Mateusz Matlęga, Arkadiusz SIodlarz, Daniel Bieżychudek Marcin Ochlust, Arkadiusz Budzyn, Marcin Palej, Kamil Francuz, Jakub Burkowicz, Karol Korta, Piotr Matras, Filip Korta, Karol Mus, Marcin Biernat.

Obecnie MOSiR zajmuje piąte  miejsce ze stratą punktu do trzeciego Hutnika.

12 Poprad Muszyna 18 3 2-60 0 3 15 9 2 0-27 0 2 7 9 1 2-33 0 1 8

Lepiej tym razem powiodło się trampkarzom starszym, którz zremisowali z Garbarnią 1:1. Jednak mecz ten nie uchronił drużyny Marcina Leśniaka przed spadkiem na siódmą pozycję w tabeli.