Aktualności

Rozwiane marzenia o II lidze2009-01-19

W niedzielne popołudnie 18 stycznia na hali Kłos Olkusz trzecioligowa drużyna Contimax-MOSiR Bochnia rozegrała kolejne spotkanie rundy rewanżowej.


Przed meczem drużyna przyjezdnych miała jeszcze realne szanse uplasowania się w tabeli III małopolskiej ligi na miejscu, dającym możliwość wystąpienia w barażach o grę w II lidze. Konieczne jednak było zwycięstwo na trzy punkty.

Niestety już przy pierwszych  piłkach wyraźnie widać było duży stres, towarzyszący zawodnikom Contimax-u. Przejawiał się on w słabych przyjęciach zagrywki i bardzo niskiej skuteczności ataków. Pierwsza część meczu przebiegała więc pod dyktando gospodarzy, którzy dzięki spokojowi i rutynie zapewnili sobie przewagę punktową. Lekko podenerwowani swoją nieporadnością goście  nie zdołali jej zniwelować.

Drugi set napełnił nadzieją bocheński zespół. Dzięki pojedynczym zagraniom w ataku i w bloku drużyna Contimax-u przełamała się i doprowadziła do remisu  1:1.

Trzecia partia meczu rozwiała ostatecznie wszelkie nadzieje bocheńskich siatkarzy na wywiezienie 3 punktów z tej potyczki. Bardzo słabe przyjęcie zagrywki oraz skandaliczne wręcz marnowanie własnego serwisu nie pozwoliło już na marzenie o dobrym wyniku. Partia trzecia i czwarta były uwieńczeniem gry gospodarzy, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 mogą myśleć o II lidze.

Drużyna Contimax-u musi pogodzić się z trzecią z rzędu porażką i odbić od chwilowego dołka, walcząc o godne zakończenie sezonu.            Kolejny wyjazdowy mecz nasi siatkarze zagrają 24 stycznia z Rodium Kraków.