Aktualności

SIATKARSKIE EMOCJE PRZED NAMI!2014-09-24

Jeszcze nie opadły emocje po zdobyciu przez Polaków tytułu Mistrzostw Świata w Siatkówce, a już kolejne przed nami. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni wraz z firmą Contimax S.A. - głównym sponsorem bocheńskiej drużyny mężczyzn - zaprasza w najbliższym czasie na drugoligowe rozgrywki.

Kopia_logo_contimaxmosir_small


Do walki o wejście do pierwszej ligi w sezonie 2014/15 przystępuje 58 zespołów podzielonych na sześć grup. Pierwsze mecze już w sobotę 27 września. Nasza drużyna, która startuje w VI grupie, inaugurujące spotkanie rozegra w niedzielę 28 września na wyjeździe z zespołem MCKiS Energetyk Jaworzno.

Kopia_contimax__mosir

Contimax MOSiR Bochnię reprezentują:
- stojący od lewej: Robert Banaszak (trener), Krystian Kmiecik, Jakub Czubiński, Jakub Zmarz, Rafał Madej, Bartłomiej Wleciał, Krzysztof Pustelnik, Czesław Kumorek (kierownik zespołu).
- dolny rząd od lewej: Konrad Stajer, Szymon Sciślak, Mateusz Jarzyna, Roman Kącki, Mateusz Kwaśny, Dawid Fremel, Maciej Grajoszek.
Oprócz wcześniej wymienionych drużyn w grypie VI walczyć będą reprezentacje: Płomień Sosnowiec, Błękitni Ropczyce, Wisłok Strzyżów,  Hutnik Dobry Wynik Kraków, MKS Andrychów,  Kłos Olkusz,  TSV Sanok,  Karpaty Krosno. W sumie 10 zespołów.

Polski Związek Piłki Siatkowej odszedł od formuły rozgrywek obowiązującej w zeszłym sezonie i powrócił do play-off i play-out. Do ligi wojewódzkiej spadną ostatnie zespoły z każdej grupy. O awans do I ligi walczyć będą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a promocję uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z turnieju finałowego. Zwycięzców poznamy na początku maja.

W Bochni nasi siatkarze pierwszy raz w tym sezonie zaprezentują  się dopiero 11 października. Oprócz wcześniej wspomnianego spotkania na wyjeździe  rozegrają bowiem  także  II kolejkę (4 października z MKS MOS Płomieniem Sosnowiec). - Liczymy na naszą bocheńską publiczność, którą już teraz zapraszamy do kibicowania - zachęca dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda - mamy nadzieję, że  zwycięstwo Polaków w rozgrywkach Mistrzostw Świata przełoży się również na zwiększenie zainteresowania siatkówką wśród mieszkańców naszego miasta.-

Mecze drugoligowej siatkówki w Bochni będą rozgrywane w sobotnie popołudnia (początki spotkań  przewidziane są na godz. 15.30) w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32.