Aktualności

Srebro i brąz na Międzynarodowym Turnieju Judo „Koroska Open” na Słowenii2010-11-24

W miniony weekend 20-21 listopada judocy trenujący w sekcji MOSiR oraz w klasie usportowionej w PSP nr 2 w Bochni wraz z Sebastianem Serwińskim uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Judo „Koroska Open” na Słowenii. Turniej był bardzo silnie obsadzony, o czym może świadczyć ilość startujących - ponad 500 zawodników i zawodniczek.

W turnieju uczestniczyli judocy z Austrii, Bułgarii, Belgii, Chorwacji, Czech, Litwy, Serbii, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Węgier, Słowacji, Słowenii i Polski. Walki rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych na pięciu matach. Naszym zawodnikom udało się wywalczyć srebrny i brązowy medal oraz 5 i 9 miejsce. 
Srebrny medal zdobył Przemysław Kowalski w kategorii wiekowej U-16 w wadze 50 kg, ulegając w walce finałowej reprezentantowi Austrii.
Na trzecim miejscu uplasował się Oliver Choma w kategorii wiekowej U-11 w wadze 60 kg. W pierwszej walce przez skuteczne trzymanie zwyciężył ze Stas Horvatem (Słowenia), w drugiej półfinałowej rundzie przegrał przez wskazanie sędziego z Miha Nagliciem (Słowenia), a w walce o brąz pewnie pokonał Jenko Srebrnicia (Słowenia).
Dużego pecha miał Jakub Florek w wadze 60 kg, w kategorii U-16. Trzech zawodników w grupie finałowej miało ten sam stosunek walk wygranych do przegranych i o miejscu na podium zadecydowała waga zawodników. Kuba, będąc najcięższy z całej trójki, zakończył turniej na 5 miejscu.
Na dziewiątym  znalazł się Dawid Zajączkowski w wadze 42 kg, w kategorii U-1. W pierwszej walce przegrał z późniejszym złotym medalistą Gevorgiem Manukyanem (Ukraina). W walkach repasażowych pokonał Nika Janus Żidana (Słowenia), a w kolejnej uległ późniejszemu brązowemu medaliście Aliażowi Gostecnikowi (Słowenia).
W zawodach uczestniczyli również Dominik Żelichowski, Andżelika Drzazga i Justyna Oleksy. W niedzielę wszyscy zawodnicy spotkali się na wspólnym RANDORI, gdzie przez dwie godziny mieli okazję powalczyć z innymi zawodnikami i podpatrzeć jakich technik używają. Na pewno wyjazd ten był cennym doświadczeniem dla młodych sportowców.