Aktualności

Sukces Jakuba Florka na Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski w Judo / Opole 20112011-06-06

     Bocheński judoka Jakub Florek odniósł ogromny sukces na Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Opolu, kóry odbył się w minioną sobotę (4 czerwca) w Opolu. Nasz zawodnik stanął na podium, zajmując III miejsce w kategorii juniorów młodszych. Jest to jego pierwszy medal na tego typu imprezie.

W wadze Jakuba (66 kg) walczyło 38 zawodników. Bochnianina w pierwszej walce pokonał Patryk Kubicki z Gliwic (brązowy medalista olimpiady OOM), który ostatecznie zajął w tych zawodach II miejsce.
W drodze do III pozycji nasz judoka zwyciężył: Macieja Hamoudę z Juvenii Wrocław, Patryka Biela z klubu Truso      Elbląg i Tobiasza Puzyrę z Wybrzeża Gdańsk. W walce o brązowy medal spotkał się z  Jakubem Wójtowiczem z zamojskiego klubu Legion. Walka miała bardzo dramatyczny przebieg. Po dwóch punktowanych technikach (yuko - 5 pkt) naszego zawodnika dwadzieścia sekund przed końcem walki przeciwnik skontrował na wa-azari (7 pkt). Kuba jednak był zdeterminowany i na sześć sekund przed końcowym gongiem rzucił swojego rywala na ippon. - Bardzo dużo emocji swoimi występami dostarczył nasz wychowanek - mówi Sabina Bajda, która w tych zawodach pełniła rolę trenera. - Warto podkreślić, że to nieprzypadkowy medal. Kuba od wielu lat ciężko i solidnie pracuje. W tym roku dostał się m.in. do finałów Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży.-

Zobacz listę walk (kliknij tutaj).