Aktualności

Trudny mecz inaugurujący rozgrywki w Bochni2015-09-21

Mimo ogromnej woli walki naszych zawodników oraz wspaniałego dopingu bocheńskiej publiczności pierwszoligowym szczypiornistom MOSiR Bochnia nie udało się w sobotę (19.09.2015r.) pokonać gości - drużyny LKPR Moto-Jelcz Oławy. Ulegliśmy im 20:27 (10:11).

01

Kochający w naszym mieście piłkę ręczną mieli ogromną nadzieję i wielki apetyt na wygraną. W końcu aż cztery lat czekali na powrót bocheńskich szczypiornistów do I ligi. Niestety pierwsze spotkania nie należą do najszczęśliwszych. Inaugurujące rozgrywki, które odbyło się tydzień temu, przegraliśmy na wyjeździe (co prawda tylko jedną bramką  - 29:28) z zespołem UKS Olimp Grodków. Oczywiście dzisiejszy,  pierwszy z kolei mecz tego sezonu w Bochni, budził jeszcze większe emocje.

Pierwszą bramkę w Bochni zdobyli gospodarze, a dokładnie Kacper Król. Oczywiście wywołało to wielką euforię wśród publiczności zgromadzonej w Hali Widowiskowo-Sportowej. Przyjezdni jednak już za chwile wyrównali wynik i tylko w 21 minucie udało nam się wyjść na dwubramkowe prowadzenie (7:5). Trzeba podkreślić, że pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i obydwa zespoły walczyły z ogromna determinacją. Warto zaznaczyć, że ten sezon również dla Oławy jest szczególny, ponieważ Moto-Jelcz jest pierwszą drużyna w historii powiatu oławskiego, występującą w I lidze. W drugiej części meczu goście, trenowani przez Krzysztofa Mistaka, rozwinęli skrzydła. Niestety też dzięki braku skuteczności z naszej strony. Co prawda nikt nie spodziewał się aż takiej różnicy jaka widniała na końcu meczu. Przecież jeszcze w w 39 minucie mieliśmy remis 14:14. Jak jednak podkreślają obserwatorzy w tej części spotkania zdarzały się zbyt długie przerwy bez trafień z naszej strony. Nie było więc radości na twarzach schodzących z parkietu podopiecznych Ryszarda Tabora, jak i samego trenera bocheńskiego zespołu, który po spotkaniu powiedział - Szkoda, że nie udało się zdobyć punktów na własnym terenie i sprawić tym przyjemności dla wspaniałej publiczności. Mimo podjętej walki przegraliśmy. Zespół z Oławy okazał się bardziej dojrzały, prezentował poprawną grę w obronie. Niestety my graliśmy nerwowo i nieskutecznie.-

day_news_18496

MOSiR Bochnia - LKPR Moto-Jelcz Oława 20:27 (10:11)

Bramki dla Bochni: Adrian Najuch 4, Mateusz Zubik 2, Mateusz Nowak 6, Kacper Król 3, Marcin Janas 2, Adam Janus 1, Jakub Spieszny 2.

Karne: 0/3

Bramki dla Oławy: Herudziński 3, Rutkowski 2, Garbacz 2, Cepielik 1, Górniak 9, Kijek 3, Klinger 1, Sawicki 4, Makowiejew 1, Pokora 1.

Karne: 1/2

Liczba widzów: 400

26 45

MAMY DLA KOGO PRZELEWAĆ POT I ŁZY!
Mimo przegranej na stronie facebooka, poświęconej naszemu zespołowi, pojawiły się gorące podziękowania dla kibiców, którzy dopingowali bocheńską drużynę do końca opisywanego spotkania: "Dziękujemy za wsparcie! Jesteście niesamowici. Niestety wynik spotkania nie odzwierciedla atmosfery jaką stworzyliście, ale dla nas to tylko motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Mamy dla kogo przelewać pot i łzy! A wierzymy w to, że wkrótce będziemy dzielić się wspólnie radością".
Bieżące informacje na temat drużyny dostępne są na facebooku MOSiR Bochnia - piłka ręczna

37

Więcej zdjęć ze spotkania na stronie facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)

Media o powyższym meczu:
Polecamy relację z meczu na tronie sportomaks-u (kliknij tutaj)

A oto jak wyglądały wyniki innych spotkań drugiej kolejki w grupie B I ligi sezonu 2015/16:

NASTĘPNE  KOLEJKI
Trzy następne kolejki rozegramy na wyjeździe: 26 września z Nielbą Wągrowcem, 3 października z MKS Olimpią Piekary Śląskie, 10 października z KSZO Odlewnią Ostrowcem Świętokrzyskim. W Bochni będziemy mogli wesprzeć naszych szczypiornistów dopingiem dopiero 18 października (uwaga - to będzie niedziela!). Wówczas gościć będziemy SRS Czuwaj Przemyśl. Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 15.00. Zapraszamy już dzisiaj!

Szkolenie zawodników i rozgrywki I ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.