Aktualności

Turniej Koszykówki Dziewcząt na Węgrzech w Szazhalombatta; 23 – 26.08.2012r.2012-08-28

Najstarsze koszykarki z MOSiR Bochnia (rocznik 1998 i 1999) były wraz z młodszymi koleżankami na turnieju na Węgrzech w miejscowości Szaschalombatta. Turniej odbywał się w dniach od 23 do 26 sierpnia.

Starsze dziewczęta, które około pięć miesięcy nie rozgrywały żadnego meczu, aż od Mistrzostw Polski w Gdańsku, gdzie zakończyły swoje rozgrywki na ćwierćfinałach, znajdowały się w trudnej sytuacji, dlatego też potraktowaliśmy ten turniej jako dalszą część obozu szkoleniowego. Pierwszą część obozu kondycyjnego dziewczęta odbyły w Bochni na stadionie oraz siłowni MOSiR- u i na Hali Widowiskowo-Sportowej. Kondycyjnie były bardzo dobrze przygotowane, jednakże zabrakło skuteczności w oddawaniu rzutów z pod kosza, oraz z półdystansu. Na tym turnieju nie było słabych drużyn. W naszej grupie znalazły się zespoły tkj. Sepsiszentgyorgy (Rumunia ), Szeged ( Węgry ), Temesvar ( Rumunia ). Pierwszy mecz z Sepsiszentgyorgy był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie koszykarki z Bochni były lepsze pod względem szybkościowym i motorycznym. Drużyna z Węgier miała za to dużą przewagę wzrostu. Pierwsza kwarta zakończyła się jedno punktowym prowadzeniem MOSiR-u 13:12. Drugą kwartę Bochnianki przegrały wysoko bo aż 11:4, 16:12 i 14:12.

Uważam, że po tak długiej przerwie jaką miały dziewczyny to i tak nieźle zagrały– mówił trener Piotr Lizak - Brakowało nam skuteczności w wyprowadzanych sytuacjach 1x1 oraz popełnialiśmy proste błędy. Koszykarki z przeciwnej drużyny miały dużą przewagę somatyczną, co przejawiało się tym, że zbierały dużo piłek z tablicy i dobijały łatwe punkty”.

Kolejny mecz jaki rozegrały dziewczęta z drużyną Temesvar zakończył się wynikiem korzystnym dla Węgierek 46 : 28. W tym samym dniu dziewczęta grały, co się później okazało z finalistami Szeged i przegrały wysoko 79:39. Okazało się, że ostatnie miejsce z grupy B gra z pierwszym miejscem z grupy A. Tym sposobem trafiliśmy na gospodarzy i ostatecznie na zwycięzców całego turnieju Battai Villamok. Węgierki wygrały bardzo wysoko 76:16. Najbardziej wyrównany mecz, dziewczęta zagrały ponownie z Sepsiszentgyorgy.

„Dziewczęta przed tym meczem były bardzo zmotywowane i już mądrzejsze o te 5 meczy poprzednich - – mówił trener Piotr Lizak - mimo, że nie wszystkie były w pełnej dyspozycji i po konsultacji z lekarzem postanowiłem jednak wpuścić wszystkie na boisko. Dziewczęta w tym meczu, mimo że przegrały po dramatycznej dogrywce 63:58 pokazały charakter i udowodniły że drzemie w nich duży potencjał i potrafią grać z najlepszymi. W meczu w obronie wyróżniała się Dominika Dziwota, w ataku Anna Marczyk oraz Edyta Migdał. Mimo, że dla nas ułożył się ten turniej bardzo pechowo, to myślę, że zdobyliśmy kolejne doświadczenie grając z naprawdę dobrymi drużynami i traktujemy to jako dalszą część obozu szkoleniowego, bo przecież dla nas najważniejsze są mecze ligowe, które już niebawem się zaczną. Drugą pozytywną rzeczą jest to, że dziewczęta nie miały problemów kondycyjnych, co było naszą piętą achillesową w poprzednim sezonie, nawet w dogrywce wytrzymały do ostatniej sekundy meczu, a pojechaliśmy tylko dwunastką.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Anna Marczyk, Edyta Migdał, Oliwia Rejduch, Karolina Brzegowy, Dominika Dziwota, Agnieszka Lekka, Dominika Puławska, Gabriela Śliwczyńska, Natalia Zaleńska, Joanna Piwowarczyk, Kamila Gajek, Karolina Bojan, trener : Piotr Lizak.

___________________________________

Dziewczęta młodsze z rocznika 2000 i 2001, wygrywając mecze i przegrywając tylko jeden, ostatecznie zajęły II miejsce. Dodatkowo rozegrały mecz sparingowy z drużyną gospodarzy, zwyciężając go 52-10.

Natalia Mazur - ALL Stars Team
Gabriela Rak - wyróżniająca się zawodniczka drużyny.

Szkoda przegranego meczu, który potem okazał się meczem o pierwsze miejsce. Spotkanie z Szekesnyeki (IV drużyną Węgier) od pierwszej do ostatniej sekundy toczyło się punkt za punkt. W regulaminowym czasie widniał wynik 30:30. Sędzia zażądał dogrywkę, która także zakończyła się remisem 34:34. W drugiej dogrywce niestety musieliśmy uznać wyższaść przeciwnika, ulegając 36:39. - Najbardziej cieszą mnie postępy, jakie poczyniły w ciągu ostatniego roku moje podopieczne - mówi trener Rafał Sroka - Na przykład rok temu z drużyną Kaszasok wygraliśmy tylko 9 punktami, a w tym 31, grając od drugiej połowy rezerwami.-

Dodatkowo podczas wyjazdu najmłodsze koszykarki MOSiR Bochnia rocznik 2001 i młodsze rozegrały mecz towarzyski z drużyną Battai Villamok, wygrywając 51 : 10.

Podczas pięciodniowego wyjazdu bochnianki miały okazje zwiedzić piękny Budapeszt, korzystać z kompleksu basenów otwartych, spływów kajakowych po Dunaju oraz integrować się z rówieśniczkami z innych krajów na Pizza Party.

MOSiR Bochnia U12 reprezentowały: Natalia Mazur, Edyta Rudnik, Gabriela Rak, Aleksandra Poradowska, Kamila Puławska, Aleksandra Cebula, Justyna Hudek, Dominika Dziadoń, Aisza Buczek, Alicja Datoń, Dorota Świercz, Weronika Mól, Agnieszka Mączka, Agnieszka Blum.
Trener: Rafał Sroka

MOSiR Bochnia U11 reprezentowały: Zuzanna Dziadoń, Łucja Więcek, Julia Wójcik, Julia Juszczyk, Aleksandra Podsiadło, Katarzyna Parwa, Emilia Pławecka, Zuzanna Kierońska.
Trener: Krzysztof Kieroński.

Opieką nad grupami sprawowała także Agnieszka Kierońska.

Dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze jednak nie osiadają na laurach i już szykują się do kolejnego wyjazdu. Tym razem do Sosnowca,  gdzie odbędzie się jeden z najmocniej obstawionych turniejów w Polsce „ Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt Sosnowiec Cup 2012”, 14 – 16.09. 2012r.

Trenerzy MOSiR Bochnia sekcji koszykówki, zapraszają od września wszystkie dziewczęta rocznik od 1998 – 2002 na treningi.