Aktualności

Turniej w Teramo, Włochy - piłka ręczna2013-07-15

W dniach 01.07-13.07.2013r. grupa piłkarzy ręcznych MOSiR Bochnia (juniorzy młodsi i młodzicy) wraz z trenerami Jakubem Pachem i Marcinem Bożkiem uczestniczyli w XLI Festiwalu Piłki Ręcznej w Teramo we Włoszech.

P7020162

Obie drużyny rozegrały po sześć spotkań fazy grupowej z różnym efektem. Juniorzy młodsi wygrali i przegrali po trzy mecze i w klasyfikacji końcowej uplasowali się na miejscach 9 i 12 (na 24 zespoły). Młodzicy rozegrali również sześć spotkań. Wygrali m.in. dwa mecze z zespołami włoskimi oraz jedno z Duńczykami. Przegrali natomiast z drużyną ze Świebodzina (Polska) oraz pechowo  z drużyną z Francji. Pechowo, ponieważ wygrana z tym zespołem pozwoliłaby na grę w półfinale turnieju. Owi Francuzi zajęli III miejsce w turnieju.  - Nasi młodzicy zajęli miejsca 5-8 , co jest bardzo dobrą lekcją piłki ręcznej dla tej grupy wiekowej. Należy podkreślić, że był to pierwszy międzynarodowy turniej tego zespołu (młodzików) i w dodatku rozgrywany był na boiskach asfaltowych - mówi trener M. Bożek.

Oprócz wielu atrakcji turystycznych wszyscy uczestnicy wyjazdu odwiedzili aquapark Onda- Blue oraz zwiedzali Wenecję i płynęli tramwajem wodnym. W wolnych chwilach także plażowali nad Adriatykiem.