Aktualności

Udana inauguracja sezonu szczypiornistów2010-10-11

W ostatni weekend część drużyn szczypiornistów bocheńskiego MOSiR-u zainaugurowało sezon 2010/11, rozpoczynając rozgrywki ligi małopolskiej.

W sobotę 9 października w ramach ligi wojewódzkiej młodzików młodszych w Bochni odbył się turniej z udziałem drużyn MOSiR I, MOSiR II, ULKS Lipinki i UKS WIERTMET Libusza. W pierwszym meczu MOSiR I, prowadzony przez Piotra Bińczyckiego, zmierzył się z UKS WIERTMET Libusza. Zwycięstwo odnieśli bochnianie 18:9. W drugim spotkaniu tego zespołu spotkano się z drużyną z Lipinek. Również odniesiono zwycięstwo 26:9. MOSiR II zmierzył się z wyżej wymienionymi zespołami. Z Lipinkami wygrał 20:7 , a z Libuszą 18:13. Pod nieobecność Michała Golińskiego opiekę nad MOSiR II sprawowała Ewa Salamon.
Nie powiodło się tylko  juniorom młodszym, którzy trenowani są  przez Piotra Węgrzyna. Ich rzeciwnikiem był PMOS Chrzanów. Bochnianie doznali  porażki 28:49. Nasz zespół niestety był rzeczywiście słabszy w tym dniu. 

Bardzo dobrze powiodło się juniorom starszym, którzy na swoim parkiecie wygrali z drużyną MTS Chrzanów 40:28 (19:18). Pomimo wysokiego wyniku zadanie wcale nie było takie łatwe, szczególnie w pierwszej połowie. Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie bardzo nerwowo, popełniając przy tym dużo błędów. Wynik w tym czasie oscylował wokół jednej bramki, którą naprzemiennie wymieniały się oba zespoły. - Był nawet moment w pierwszej połowie, kiedy to goście zdobyli cztery bramki z rzędu przy naszym zerowym koncie. Jednak  dzięki szybkim kontratakom naszych zawodnikow zeszliśmy do szatni na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem- mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. W drugiej części spotkania "mosirowcy" popisali się kilkoma z rzędu skutecznymi kontratakami oraz niezłą grą defensywną , co pozwoliło na uzykanie takiego wyniku. - Obawiałem się tego spotkania - mówi M. Bożek - gdyż wcześniej nie miałem okazji obserwować przeciwników. Była to jedyna drużyna, prowadzona przez doświadczonego trenera Adama Piekarczyka, która nie ujawniała swojej dyspozycji przed sezonem 2010/11. Cieszy mnie to inauguracyjne zwycięstwo, tym bardziej że nie wszyscy moi podopieczni byli w pełni sił,  np. Jakub Wrona, który cały tydzień pauzował z powodu choroby.-
Wyniki innych spotkań ligi juniorów:
LUKS Skrzyszów - SKS Kusy Kraków 26:43
MKS PM Tarnów - Siódemka Chełmek wygrana różnicą ok. 9 trafień na korzyść Tarnowa (brak dokładnego wyniku)
Kolejne spotkanie juniorów starszych rozegrane zostanie prawdopodobnie 20-21 października (przełożone z 17 października) z MKS PM Tarnów. Będzie to kolejne ważne spotkanie, ponieważ walczyć będą drużyny, które w poprzedniej kolejce wygrały oba spotkania. Może to zadecydować w późniejszej fazie o kolejności zajętych miejsc w tabeli końcowej. - Liczę na to, iż będę mógł skorzystać z umiejętności wszystkich moich graczy, a drobne kontuzje i choroby nie pokrzyżują nam planów - mówi trener M. Bożek.

W niedzielę 10 października rozpoczęły się również rozgrywki w ramach małopolskiej ligi młodziczek.
Zawodniczki piłki ręcznej MOSiR spotkały się w meczu wyjazdowym z zespołem MKS PM Tarnów, odnosząc pierwsze zwycięstwo 20:17.
Zespół występował w składzie:
bramkarki: Mazur Katarzyna, Krawczyk Karolina, Piotrowska Judyta
zawodniczki w polu: Nosek Karolina(2), Gajli Angelika (2), Golarz Kludia (4), Apryjas Katarzyna, Barabasz Julia (1), Jochym Klaudia (1), Dobranowska Kinga (3), Nosek Natalia, Kamusińska Katarzyna (6), Głogowska Magdalena (1).
Drużyna była pod opieką Ewy Salamon i Krzysztofa Kutrzeby.
.......................................
-Ten weekend uważam za bardzo udany. Cieszą zwycięstwa juniorów starszych, a przede wszystkim młodzików młodszych, którzy w stosunku do poprzedniego sezonu zrobili duże postępy - podsumowuje weekendowe spotkania kierownik sekcji piłki ręcznej MOSiR Bochnia Janusz Łączyński.
.........................................
Terminarz spotkań piłki ręcznej, rozgrywanych w Bochni, na które zapraszamy wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu (kliknij tutaj).