Aktualności

Udany występ bocheńskich judoków na zawodach w Luboniu koło Poznania.2015-10-26

W ubiegłą niedzielę 25 października 2015r. 7-osobowa grupa judoków MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego, wzięła udział w  "VII Memoriale Jigoro Kano w Judo  Juniorów i Juniorek Młodszych" w Luboniu koło Poznania.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z 32 klubów Polski i Niemiec.

Bocheńscy judocy, pomimo trudnych przeciwników i ciężkich walk, wywalczyli 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny oraz 2 brązowe.

Walki podczas turnieju nie należały do łatwych - mówi trener Waldemar Kowalski - a przeciwnicy wcale nie ułatwiali zadania naszym wychowankom. Każda walka stoczona na macie była okupiona niemałym wysiłkiem i wymagała od zawodników dużych umiejętności, tym bardziej cieszy mnie fakt, że moim podopiecznym udało się wywalczyć miejsca medalowe.

Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo tak nielicznej grupy bocheńscy zawodnicy w klasyfikacji medalowej mężczyzn uplasowali się na miejscu II, tuż za klubem Wisła Kraków a pokonując takie kluby jak: K.S. MaKo Judo Wrocław, KS Akademia Judo Poznań, UKS Judo Wolbrom, WKS Śląsk Wrocław i wiele innych.

Również w klasyfikacji punktowej mężczyzn Klub MOSiR Bochnia zajął wysokie II miejsce  z liczbą punktów 25 (ze stratą tylko 7 punktów do zwycięzcy Wisły Kraków) . Nadmienić jednak należy, że różnica punktowa pomiędzy miejscem II (MOSiR Bochnia) a miejscem III (MKS Juvenia Wrocław) wynosiła już  punktów 9.

W klasyfikacji medalowej generalnej (mężczyźni + kobiety)  MOSiR Bochnia znalazł się na VII miejscu (na 32 kluby) co, biorąc pod uwagę że w zawodach brała udział tylko jedna bocheńska zawodniczka, jest również bardzo dobrym wynikiem.