Aktualności

Uroczyste zakończenie Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej.2011-06-21

Już po raz ostatni w tym sezonie PSP nr 5 w Bochni gościła dzisiaj (tj. wtorek 21.06.2011r.) w swoich murach młodych bocheńskich szachistów, którzy tym razem spotkali się już nie na kolejnych rozgrywkach lecz na uroczystym podsumowaniu wyników całorocznej pracy.

W tym wyjątkowym dla nich dniu towarzyszyła im Burmistrz Miasta Bochnia Małgorzata Szczepara, dyrektor PSP Nr 5 Jerzy Suwara oraz dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda. Nie mogło również zabraknąć sędziego, który przez cały sezon czuwał nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek, pana Zbigniewa Drzazgi.

Pan Zbigniew wkłada corocznie w rozgrywki całe serce ,zawsze chętnie służy pomocą i poradą naszym młodym szachistom za co dzisiaj serdecznie mu dziękujemy  – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda – W tym uroczystym dniu nie można zapomnieć również o nauczycielach i opiekunach, którym należą się słowa podziękowania za całoroczną współpracę, pomoc i wyrozumiałość.

Również ze strony nauczycieli i opiekunów popłynęły słowa podziękowania dla sędziego – „dziękujemy serdecznie za wspaniałą współpracę, za cierpliwość dla naszych podopiecznych, za wyrozumiałość i wszystkie dobre rady i wskazówki jakich pan udzielał”.

 

W 9 kolejkach tegorocznej ligi wziąło udział 76 uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Najlepszym szachistą tego sezonu okazał się Kamil Hodorowicz , uczeń Gimnazjum Nr 1, który zdobył 68 pkt. Na drugim miejscu zdobywając 60,5 pkt uplasowała się uczennica PSP Nr 5 Aleksandra Augustyn, a na trzecim równie zaszczytnym miejscu z 57 pkt. znalazł się Michał Mirski z Gimnazjum Nr 2.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych bezapelacyjnie najlepszą szkołą jest PSP Nr 5, która zajęła I miejsce zdobywając 213,5 pkt, a w kategorii szkół gimnazjalnych na I miejscu, zdobywając 257,5 pkt ,uplasowało się Gimnazjum Nr 1.

Najlepszym szachistą kategorii indywidualnej szkół podstawowych klas I – III został Jakub Żelichowski z PSP Nr 2, klas IV – VI Aleksandra Augustyn z PSP Nr 5, natomiast najlepszym graczem w kategorii szkół gimnazjalnych został Kamil Hodorowicz z Gimnazjum Nr 1.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych zostali udekorowani madalami, najlepsze szkoły oraz zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali puchary a dla wszystkich finalistów przygotowano pamiątkowe dyplomy. Wszystkie te upominki wręczała Burmistrz Miasta Bochnia Małgorzata Szczepara.

Organizatorami Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia oraz Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni, w której dzięki uprzejmości dyr. Jerzego Sumary odbywały się tegoroczne rozgrywki.

Należy wspomnieć, że organizacja tych rozgrywek była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Bochnia.


Poniżej podajemy szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii:

KLASYFIKACJA GENERALNA - kliknij tutaj