Aktualności

Uroczyste zakończenie sezonu judo2009-06-18

W Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku wczoraj, tj.17.06.09 sekcja judo MOSiR-u Bochnia świętowała zakończenie sezonu 2008/2009.

A było się z czego cieszyć.

Dla naszych podopiecznych był to sezon ciężki ale zarazem bardzo owocny. Nasi wychowankowie brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jaki za granicą. Spotykali się tam niejednokrotnie z trudnymi przeciwnikami a jednakz każdego z nich wracali z medalami. Wszystkie sukcesy naszych judoków poprzedzone były ciężką, całoroczną pracą na treningach. Podsumowano wyniki Bocheńskiej Ligi Judo, w 8 rundach startowało 144 najmłodszych zawodników.

Doceniając sukcesy oraz trud i wysiłek włożony w ich osiągnięcie aż 42 osoby z początku klasyfikacji generalnej tej ligi zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami, dodatkowo 22 z nich otrzymało szaliki MOSiR Bochnia.

Wszyscy zawodnicy startujący w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci otrzymali drobne upominki przygotowane specjalnie na tą okazję.

Na wyróżnienie zasługują również osoby (11), które uczestniczyły we wszystkich rozgrywkach ligi które otrzymały one pamiątkowe koszulki.

Wszystkie upominki wręczał zastępca Burmistrza Miasta Bochnia Bogdan Szumański.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda podziękowała serdecznie wszystkim rodzicom, którzy służyli pomocą, zarówno podczas XII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, jak również podczas pobytu u nas ekipy francuskiej. Bardzo doceniamy ich zaangażowanie a ich pomoc jest dla nas bezcenna.

Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek z grilla.

Na zakończenie wieczoru starsi zawodnicy zmierzyli się na boisku ze swoimi trenerami i rodzicami rozgrywając mecz piłki nożnej. Niestety młodość przegrała z doświadczeniem i mecz zakończył się wynikiem 7 : 2 dla ekipy trenerów i rodziców.


Najważniejsze osiągnięcia sekcji Judo w sezonie 2008/2009Puchar Polski Juniorów w Olsztynie:

III miejsce Bartosz Wiśniowski,

III miejsce Maciej Tworzydło


Puchar Polski Juniorów Młodszych w Słupsku:

III miejsce Kacper Martuś jako młodzik

VII miejsce Michał Leśniak jako młodzik


Puchar Polski – nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików/czek we Wrocławiu:

I miejsce Michał Leśniak

II miejsce Jakub Wolnik

III miejsce Dominika Datoń

IV miejsca: Przemek Kowalski, Kacper Martuś i Aleksandra Janusz


Puchar Polski Seniorów w Warszawie:

VII miejsce jako junior Maciej Tworzydło


Mistrzostwa Polski Juniorów w Opolu:

III miejsce Bartosz Wiśniowski,

VII miejsce Maciej Tworzydło


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kielcach – juniorzy młodsi:

III miejsce Bartosz Dobranowski

V miejsce Kacper Martuś

VII miejsce Jakub Wolnik