Aktualności

VI miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Libiąża2017-05-15

W miniony weekend (13 i 14 maja) drużyna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni (rocznik 2005 i młodsi) została zaproszona na I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Libiąża.

ATRAKCYJNA WYCIECZKA
Niewątpliwą atrakcją dla uczestników turnieju było (jeszcze przed rozegraniem pierwszego spotkania) zwiedzanie kopalni węgla kamiennego AZG „Janina”.

PECH W LOSOWANIU
Nie mieliśmy jednak szczęścia z losowaniem grup, ponieważ natrafiliśmy na Mistrza Polski  Vive Tauron Kielce, ASPR Zawadzkie oraz ligowego rywala PMOS Chrzanów.

PIERWSZY DZIEŃ ZMAGAŃ

W pierwszym spotkaniu podopieczni Jakuba Pacha podejmowali ekipę z Kielc. Niestety, nieskuteczność oraz błędy bochnian pozwoliły przeciwnikom wyjść na prowadzenie, które utrzymali do końca meczu. Ostatecznie drużyna MOSiR-u przegrała 12:7.
MOSiR Bochnia & Vive Tauron Kielce 7:12

W drugiej próbie ekipa z Bochni grała z ASPR Zawadzkie. Warunki fizyczne rywali pozwoliły wygrać 20:1.
MOSiR Bochnia & ASPR Zawadzkie 1:20

W ostatnim spotkaniu zespół podejmował outsidera rozgrywek – PMOS Chrzanów. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony chrzanowianom, wygrywając z nimi aż 12:5.
MOSiR Bochnia & PMOS Chrzanów 12:5

NIEDZIELNE POJEDYNKI
Na początku drugiego dnia bochnianie zagrali z gospodarzem rozgrywek UKS Dwójką Libiąż. Początek mieliśmy dobry i prowadziliśmy grę, ale w ostatnich pięciu minutach libiążanie, pociągani mocnym dopingiem swoich fanów, strzelili trzy bramki i wygrali 11:8.
MOSiR Bochnia & UKS Dwójka Libiąż 8:11

W meczu o 5 miejsce nasi zawodnicy liczyli na rewanż, ponieważ grali z Vive, ale ich nadzieje okazały się płonne. Mecz ułożył się tak samo, jak pierwszy, tylko zakończył się innym wynikiem – MOSiR przegrał 10:2.
MOSiR Bochnia & Vive Tauron Kielce 2:10

Nasza drużyna zajęła szóste miejsce na osiem drużyn, ale szkoleniowiec bochnian Jakub Pach podkreślał, że jego zawodnicy walczyli dzielnie.

MOSiR Bochnia reprezentowali: Filip Gibała, Łukasz Kruk – Jakub Noskowiak, Bartosz Kołodziej, Maciej Wałęga, Maciej Kumor, Marek Nosal, Oskar Stabrawa, Maciej Maliszczak, Kacper Klus, Karol Cichoń, Matełusz Bożek.


Autorem tekstu jest zawodnik Jakub Noskowiak:-)