Aktualności

VIII Bieg Papieski, Bochnia 16.10.2015r.2015-10-16

Po raz ósmy w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, a więc 16 października, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski. Zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna  i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego.

Bieg_Papieski_2015_107

W biegu uczestniczyli  przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Bursy oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Czteroosobowe reprezentacje wymienionych placówek wraz z nauczycielami i opiekunami przemierzyli  trasę, którą wyznaczają trzy pomniki papieskie, znajdujące się przy parafiach Św. Pawła Apostoła, Św. Mikołaja oraz Św. Jana Nepomucena.

Bieg_Papieski_2015_079 Bieg_Papieski_2015_087

Nad stroną organizacyjną  biegu czuwała osobiście dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda, która przed startem rozdała uczestnikom tej imprezy pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni i Gminę Miasta Bochnia.  Bezpieczeństwo jak co roku zapewniała Komenda Powiatowa Policji w Bochni i Straż Miejska.

Bieg_Papieski_2015_091 Bieg_Papieski_2015_096

Przed startem, który nastąpił spod kościoła św. Pawła Apostoła zaproszono biegaczy na wspólna modlitwę.

Bieg_Papieski_2015_125 Bieg_Papieski_2015_134

Bieg o charakterze symbolicznym,  w którym nie liczyło się zwycięstwo a sam fakt udziału, zakończył się pod kościołem św. Jana Nepomucena. Uczestników na mecie powitała dyrekcja PSP nr 4 Barbara Krakowska i Maria Gałczyńska oraz proboszcz parafii  ks. Kazimierza Kapcia, który w przemówieniu do biegaczy podkreślił szczególną rolę rodziny we współczesnym świecie,  nawiązując tym samym do tematu obradującego właśnie w Rzymie synodu biskupów.

Bieg_Papieski_2015_141

Tradycyjnie pod każdym z trzech pomników przedstawiciele władz powiatu i miasta oddawali hołd pamięci papieża - Polaka.
W imieniu Starostwa Powiatowego kwiaty składał wicestarosta Józef Mroczek, władze miasta reprezentował naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Tomasz Ryncarz.

Bieg_Papieski_2015_144

Na zakończenie VIII Biegu Papieskiego jego uczestnicy odśpiewali ulubioną przez Karola Wojtyłę pieśń "Barka" i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć z biegu na stronie facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)