Aktualności

W prasie o pierwszoligowym zespole piłki ręcznej MOSiR Bochnia!2015-07-20

Na przełomie czerwca i lipca zapadła decyzja o przystąpieniu zespołu mężczyzn piłki ręcznej MOSiR Bochnia do pierwszoligowych rozgrywek w nadchodzącym sezonie 2015/16. Poniżej przytaczamy tekst Macieja Wojsa ze sportowych faktów. pl dotyczący tego tematu, a w nim m.in. wypowiedź trenera Ryszarda Tabora.

Prowadzona przez trenera Ryszarda Tabora drużyna awans na pierwszoligowe parkiety wywalczyła 11 kwietnia, w decydującym spotkaniu rozgrywek II ligi gr. IV pokonując na wyjeździe głównego rywala, Grunwald Ruda Śląska. Mimo sportowego sukcesu szczypiorniści oraz sztab szkoleniowy bocheńskiego zespołu nie mieli pewności czy w nadchodzącym sezonie wystąpią na zapleczu Superligi. Wszystko bowiem uzależnione było od finansów.

Wraz z zakończeniem rozgrywek II ligi klub rozpoczął poszukiwania sponsorów oraz proces budowy budżetu na sezon 2015/16. Drużyna co prawda zgłoszona została do zmagań I ligi zgodnie z ustalonym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce terminem, lecz ostateczne decyzje dotyczące przystąpienia do rozgrywek zapadły dopiero w minionym tygodniu.

- Nie ma co ukrywać, że był to bardzo gorący okres, bo wszelkie istotne dla naszego zespołu decyzje podejmowane były w ostatnich dniach. Zgodnie z decyzją pani dyrektor Bajdy (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni) przystąpimy do rozgrywek I ligi - informuje szkoleniowiec bocheńskiej ekipy, Ryszard Tabor.

Ekipa z Solnego Grodu zagra na pierwszoligowych parkietach po czterech latach przerwy. Mimo że zawodnicy oraz sztab zespołu otrzymali zapewnienie o przystąpieniu do rozgrywek, to klub nadal poszukuje sponsorów, którzy gotowi byliby wesprzeć drużynę.

- Jesteśmy klubem, który będzie miał jeden z niższych budżetów w lidze. W związku z tym staramy się zminimalizować wszelkie koszty, na ile jest to możliwe. W dalszym ciągu szukamy wsparcia finansowego, zarówno tego strategicznego, jak i mniejszego, bo każda złotówka jest dla nas niezwykle cenna - przyznaje trener Tabor, zachęcając do zapoznania się z  ofertą na stronie internetowej MOSiR-u.

Bocheńska ekipa w nadchodzącym sezonie będzie celowała w utrzymanie w rozgrywkach I ligi. - Będziemy zespołem amatorskim, który nie będzie zaliczał się do potentatów. Liczymy jednak, że nasza drużyna skutecznie powalczy o ligowy byt. Myślę, że nie stoimy na straconej pozycji - kończy Tabor.